Poszukiwani kandydaci na policjantów

0
2428
fot. Policja.pl

Chcesz zostać policjantem? Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie z początkiem czerwca wznowiła postępowanie kwalifikacyjne dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji.

Praca w Policji od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Lubelszczyzny. W 2019 roku do służby w garnizonie lubelskim przyjęto 142 funkcjonariuszy. Ze względu na stan pandemii postępowania kwalifikacyjne były zawieszone. Z początkiem czerwca  br. Sekcja Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, ul. Narutowicza 73, wznowiła procedury kwalifikacyjne dla kandydatów  ubiegających się o przyjęcie  do służby w Policji. Najbliższy termin przyjęć to lipiec 2020 r.

W całym 2019 roku wpłynęło do nas blisko  850 podań. Zdecydowana większość chętnych to mężczyźni, podania Pań stanowią około 30 % ogółu składanych dokumentów. Patrząc na rok ubiegły zdecydowana większość osób ubiegających się o pracę w naszej formacji posiada wyższe wykształcenie. Najczęściej są to absolwenci administracji, bezpieczeństwa wewnętrznego, ekonomii i wychowania fizycznego. – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie.

Kto może zostać policjantem?

Służbę w policji pełnić może:obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, posiadający, co najmniej średnie wykształcenie, nie skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować, dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

Informacje dotyczące procedury kwalifikacyjnej znaleźć można:

[źródło: KWP w Lublinie]

 

Poprzedni artykułMiliardy dodane do kont ubezpieczonych w ZUS
Następny artykułKu przestrodze publikujemy nagranie WIDEO z niedzielnego wypadku na Wyszyńskiego. Obejrzyjcie jako przestrogę.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments