Gmina Zamość otwiera place zabaw

0
292

Gmina Zamość podjęła decyzję o ponownym otwarciu placów zabaw. Obiekty były nieczynne od 18 marca z powodu epidemii koronawirusa. Teraz znów będzie można z nich korzystać.

W związku z rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia z dnia 29 maja 2020 r., które daje samorządom możliwość otwierania takich miejsc, place zabaw w Gminie Zamość będą sukcesywnie otwierane. Na niektórych z nich trwają jeszcze prace porządkowe prowadzone przez Gminny Zakład Obsługi Komunalnej, ale większość będzie dostępna od 8 czerwca 2020 r.” – informuje Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński

Jak dodaje – nie ma jeszcze wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczących funkcjonowania placów zabaw i siłowni zewnętrznych w czasie epidemii COVID-19. Korzystając z obiektów należy więc stosować się do ogólnych zaleceń wydanych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2.

Pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie. Mając na uwadze troskę o naszych najbliższych, należy zachować szczególną ostrożność, aby w dalszym ciągu, minimalizować ryzyko rozprzestrzenia się wirusa. Szczególnie ważne jest zachowanie dystansu społecznego i odpowiednich warunków higieny.” – podkreśla Ryszard Gliwiński

W najbliższym czasie przy wejściach na place zabaw wywieszone zostaną tabliczki informacyjne zawierające zalecenia dotyczące korzystania z placów zabaw.

 

Poprzedni artykułMatura 2020. Znamy tematy z j. polskiego na poziomie podstawowym
Następny artykułMiliardy dodane do kont ubezpieczonych w ZUS
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments