81-letni rowerzysta włączając się do ruchu zderzył się z motocyklistą. Motocykl stanął w ogniu

2
8364

81-letni rowerzysta zjeżdżając z chodnika na jezdnię zderzył się z jadącym ul. Wyszyńskiego 56-letnim motocyklistą. Motocykl przewrócił się i zapalił. Obaj uczestnicy wypadku z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Szczegóły zdarzenia wyjaśniają policjanci.

Do wypadku doszło wczoraj po godzinie 15:00 na ul. Wyszyńskiego. Jak wstępnie ustalili powiadomieni o zderzeniu policjanci 81-letni mieszkaniec Zamościa jadąc rowerem po chodniku zjechał na ulicę. Włączając się do ruchu przejechał prawy pas i gdy wjeżdżał na lewy zderzył się z motocyklistą. Uderzony rower przemieścił się na przejście dla pieszych. Natomiast motocykl wjechał na pas zieleni, gdzie przewrócił się i zapalił.

W wyniku zderzenia poważnych obrażeń doznał rowerzysta. Poszkodowany został także 56-letni mieszkaniec Zamościa, który kierował motocyklem marki Kawasaki. Obaj kierowcy jednośladów zostali przewiezieni do szpitala.

Stan trzeźwości uczestników wypadku będzie znany po przeprowadzonych badaniach krwi. Pojazdy zostały zabezpieczone procesowo, policjanci na miejscu wykonali czynności z udziałem biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków. Prowadzone w tej sprawie postępowania wyjaśni szczegółowy przebieg i okoliczności wypadku.

Policjanci apelują o ostrożność na drodze. Włączając się do ruchu zawsze należy dokładnie ocenić sytuację i sprawdzić, czy manewr ten nie zagraża bezpieczeństwu naszemu i innych uczestników ruchu. Chwila nieuwagi lub też zbyt pochopna decyzja może mieć tragiczne skutki.

źródło: KMP Zamość

 

Poprzedni artykułNarkotyki w „jajku niespodziance”
Następny artykułMatura 2020. Znamy tematy z j. polskiego na poziomie podstawowym
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Boguś

Wczoraj? A kiedy to?

Tomasz Krywionek
Reply to  Boguś

wczoraj Boguś