Zastawił w lombardzie pożyczoną kamerę i aparaty fotograficzne o wartości 45 000

0
346

Tomaszowscy policjanci odzyskali przewłaszczony sprzęt fotograficzny o wartości blisko 45 tys. zł. 43-latek pożyczył pieniądze, których nie oddał i sprzęt fotograficzny, który zastawił w lombardzie. Teraz tomaszowianin odpowie za przywłaszczenie cudzej rzeczy i oszustwo.

Do tomaszowskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który został oszukany na blisko 80 tys. zł. Pokrzywdzony pożyczył 43-letniemu mieszkańcowi Tomaszowa Lubelskiego sprzęt fotograficzny warty blisko 45 tys. zł oraz pieniądze w kwocie 35 tys. zł.. Pomimo podjętych przez mężczyznę prób odzyskania swojej własności nie udało jej się odzyskać.

Policjanci z Zespołu dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Wydziału Kryminalnego tomaszowskiej komendy szybko ustalili, że pożyczony sprzęt w postaci kamery video i aparatów fotograficznych wraz z osprzętem został zastawiony w lombardzie. Policjanci go zabezpieczyli. Oszust w trakcie rozmowy z funkcjonariuszami potwierdził fakt pożyczki i dodał, że zastawił sprzęt foto-video w lombardzie bo potrzebował pieniędzy.

Teraz odpowie za przywłaszczenie i za oszustwo, gdyż zawarł umowę pożyczki wprowadzając pożyczkodawcę w błąd co do zamiaru wywiązania się z umowy. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Tomaszów Lubelski

68 168565 Zastawił w lombardzie pożyczoną kamerę i aparaty fotograficzne o wartości 45 000

Poprzedni artykułBoże Ciało 2020. Jest komunikat Biskupa w sprawie organizacji procesji w diecezji zamojsko – lubaczowskiej
Następny artykułBurze z gradem na Lubelszczyźnie. IMGW ostrzega
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments