Zamość: Granat moździerzowy na placu budowy

0
715
fot. KMP Zamość

Podczas prac budowlanych na ul. Grunwaldzkiej wykopano granat moździerzowy. Powiadomieni policjanci zabezpieczyli teren, natomiast żołnierze z patrolu saperskiego sprawdzili plac budowy i zneutralizowali zagrożenie.

Pracownicy wykonujący prace ziemne na ul. Grunwaldzkiej w Zamościu powiadomili dyżurnego komendy o wykopaniu pocisku. Praca koparki została wstrzymana do czasu sprawdzenia terenu. O to, aby nikt z ciekawskich osób nie podchodził do niebezpiecznego znaleziska zadbali policjanci z zamojskiej komendy. Zabezpieczyli również teren wokół budowy. Natomiast żołnierze z patrolu saperskiego sprawdzili plac budowy pod kątem ewentualnych kolejnych niewybuchów. Okazało się, że wykopany wcześniej granat moździerzowy z czasów II Wojny Światowej to jedyny znajdujący się tam niewybuch. Jego neutralizacją zajęli się saperzy z jednostki wojskowej w Chełmie.

Przypominamy, że odnalezionych niewybuchów nie wolno przenosić, dotykać, czy też na własną rękę rozbrajać. Znaleziska te, pomimo, że wiele lat zalegały w ziemi mogą stanowić poważne zagrożenie. W przypadku odnalezienia niewypału należy natychmiast powiadomić Policję i do czasu przyjechania służb ratunkowych zatroszczyć się o to, aby nikt nie podchodził do odnalezionego przedmiotu.    

źródło: KMP Zamość

 

Poprzedni artykułZamość: Konferencja “Jan Paweł II – posłaniec odrodzenia wolności, dziedzictwa, patriotyzmu”.
Następny artykułBoże Ciało 2020. Jest komunikat Biskupa w sprawie organizacji procesji w diecezji zamojsko – lubaczowskiej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments