Zginął 60-letni rowerzysta potrącony przez 18-letniego kierowcę

0
3714

W Adamowie doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku zderzenia volkswagena z rowerem, śmierć na miejscu poniósł 60-letni rowerzysta. Kierujący osobówką był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku. Apelujemy o ostrożność na drodze i zwracanie uwagi na niechronionych uczestników ruchu.

Do śmiertelnego potrącenia rowerzysty doszło w piątek około godziny 16:30 w miejscowości Adamów. Ze  wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wypadku wynika, że pojazd marki Volkswagen i rowerzysta jechali w tym samym kierunku, drogą gminną w stronę Bliżowa.  Kierujący volkswagenem, 18-letni mieszkaniec gminy Adamów, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków na drodze, wpadł w poślizg i zderzył się z jadącym przed nim rowerzystą. Następnie samochód dachował i wypadł z jezdni do przydrożnego rowu.

W wyniku odniesionych obrażeń kierujący jednośladem – 60-letni mieszkaniec gm. Adamów, zginął na miejscu. Policjanci zbadali stan trzeźwości kierowcy osobówki, mężczyzna był trzeźwy. Zatrzymali 18-latkowi uprawnienia do kierowania pojazdami, które zdobył zaledwie kilka miesięcy temu. Prowadzone postępowanie wyjaśni przyczyny oraz okoliczności wypadku.

Policjanci patrolując ulice miejscowości naszego powiatu każdego dnia kontrolują zachowanie kierujących wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podejmują działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa rowerzystów i pieszych. Kontrole i działania w dalszym ciągu będą prowadzone. Jednak to nie wystarczy, bezpieczeństwo na drodze zależy także od zachowania samych użytkowników ruchu. Dlatego też policjanci apelują o ostrożność i czujność na drodze. Każdy kierowca powinien zawsze zwracać uwagę na otoczenie, na drogę i pobocze, a w sposób szczególny na niechronionych uczestników ruchu. Ponieważ to właśnie oni – rowerzyści i piesi są szczególnie narażeni na urazy. W konfrontacji z samochodem, kiedy dochodzi do zderzenia, zwykle doznają poważnych obrażeń lub też tracą życie. Kierowcy powinni także pamiętać o przestrzeganiu  przepisów, jeździe z dozwoloną prędkością dostosowaną do warunków na drodze i własnych umiejętności oraz skupieniu podczas kierowania. Dzięki przestrzeganiu powyższych zasad zmniejszamy ryzyko wystąpienia tragedii na drodze.

D.K-B.

Źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułTwoje ogłoszenie w naszej gazecie. Nadasz je bezpłatnie przez internet
Następny artykuł24-latek odpowie za kradzież, natomiast jego kompan – za paserstwo umyślne.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments