Policyjna akcja na zamojskim targowisku. 59 – latce zarekwirowano nielegalny towar

5
3187
fot. KMP Zamość  

Na terenie targowiska policjanci zabezpieczyli ponad 180 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy i prawie 30 litrów nielegalnego alkoholu. Właścicielką towaru była 59-letnia mieszkanka gminy Zamość. Wartość uszczuplonego podatku akcyzowego wyniosła ponad 5 tys. złotych. Za wykroczenie skarbowe grozi przepadek mienia i wysoka grzywna.

Zamojscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na terenie targowiska przy ul. Nowy Rynek w budkach handlowych odnaleźli ponad 180 paczek papierosów różnych marek oraz 29 litrów alkoholu bez polskich oznaczeń znakami akcyzy. Alkohol znajdował się w kilku pięciolitrowych pojemnikach, funkcjonariusze odnaleźli też mniejsze szklane i plastikowe butelki, do których wcześniej został przelany alkohol.

Właścicielką nielegalnego towaru była 59-letnia mieszkanka gminy Zamość. Kobieta przyznała, że towar nabyła w celu dalszej odsprzedaży. Alkohol i papierosy zostały zabezpieczone do sprawy.

Gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa zostałby narażony na uszczuplenie podatku akcyzowego w kwocie ponad 5 tys. zł. Właścicielka odpowie za naruszenie przepisów karno – skarbowych, jak też przepisów ustawy o wyrobie napojów spirytusowych oraz o rejestracji i ochronie oznaczeń geograficznych napojów spirytusowych. Za wyrabianie lub rozlewanie napojów alkoholowych bez wymaganego wpisu grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Natomiast wprowadzanie do obrotu wyrobów akcyzowych bez znaków akcyzy zagrożone jest wysoką grzywną oraz przepadkiem nielegalnego towaru.

źródło: KMP Zamość  

Poprzedni artykułKrasnobród: Kolejne ulice zyskają nowe oświetlenie
Następny artykułOdmrażanie urzędów. Od przyszłego tygodnia załatwisz sprawy bezpośrednio
Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adaś

Wiecie co nigdy nie dodaje żadnych komentarzy ani nie udzielam sie na forach ale tyle lat żyje w Zamosciu i szczerze powiedziawszy na ich miejscu wstydził bym sie zamieszczać takie info staruszkę z kilkoma paczkami i litrami spirytu złapali a cała reszta handlująca na rynku po co robic taka popelinę wstyd panowie każdy wie ze tam fajek jest pełno czemu nie weźmiecie
sie za tych co grubo tam fajka handlują tylko jakaś kobiecinę Hahaha żal Panowie żal

któś
Reply to  Adaś

a ty co potomek ormo?

Anna
Reply to  Adaś

Od kiedy to 59 – latka jest staruszką? Ciekawe…

Reply to  Adaś

Ten co grubo handluje to wypiera konkurencję.Strzelajac z d*****y

Criss
Reply to  Adaś

Ten co grubo handluje to wypiera konkurencję i z D****y strzela.