Zuchwała kradzież i udany pościg ulicami miasta…

0
1021

42-latek próbował przesunąć pudełko z laptopem pod czujnikami bramek alarmowych. Całe zdarzenie zauważyli pracownicy ochrony. Mężczyzna uciekł ze sklepu, jednak szybko został zatrzymany przez dzielnicowych. Usłyszał już zarzut. Po przesłuchaniu trafił do zakładu karnego, był bowiem poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo.

O próbie kradzieży laptopa w jednym ze sklepów na ul. Przemysłowej dyżurny zamojskiej Policji został powiadomiony w miniony wtorek. Obsługa sklepu dodała, że podejrzany uciekł w kierunku ul. Wiejskiej. Za mężczyzną pobiegli pracownicy ochrony. Natychmiast dyżurny przekazał informacje pełniącym służbę na terenie miasta policjantom.

Dzielnicowi penetrując uliczki osiedla od pracowników ochrony dowiedzieli się, że podejrzany wbiegł do klatki schodowej jednego z bloków. Policjanci sprawdzili klatkę schodową i piwnicę budynku. To nie przyniosło jednak oczekiwanych rezultatów. Szukali, więc uciekiniera w mieszkaniach. W jednym z nich usłyszeli odgłosy świadczące o tym, że w mieszkaniu ktoś jest, jednak nikt nie otwierał drzwi. W obawie, że szukany mężczyzna może tam przebywać i wpływać na domowników, aby nie otwierali, postanowili wejść do środka. Drzwi nie były zamknięte na klucz. Po ich otworzeniu, na korytarzu zauważyli podejrzanego o próbę kradzieży mężczyznę.

42-latek z Zamościa został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy. Od przedstawiciela sklepu policjanci dowiedzieli się, że 42-latek próbował wynieść z marketu laptop. Będąc przy bramkach antywłamaniowych położył na podłodze pudełko z laptopem, który wcześniej zabrał ze sklepowej półki. Następnie nogą pod czujnikami bramek przesunął pudełko poza ich linie. Pracownicy ochrony natychmiast zareagowali. Laptop o wartości ponad 4 tys. zł. został w sklepie, a mężczyzna uciekł.

Wczoraj 42-latek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży. Bezpośrednio po przesłuchaniu trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy czas. Był  bowiem poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu i zgodnie z postanowieniem sądu – celem odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów. Za usiłowanie kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

D.K-B.

Źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułZamość: Schronisko odremontowane [ZDJĘCIA]
Następny artykułTragiczny finał pożaru domu. Nie żyje kobieta.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments