Lekcje z Temidą w I LO

0
369
Pałac Zamoyskich, fot. Stanisław Orłowski

Uczniowie I Liceum w Zamościu, którzy wybrali klasę o profilu prawnym rozwijają  swoje zainteresowania nie tylko podczas tradycyjnych lekcji. Dzięki współpracy z Sądem Okręgowym w Zamościu młodzież mogła również zwiedzać siedzibę Sądu – łącznie z podziemiami w których znajdują się cele dla oskarżonych, uczestniczyć w rozprawach czy konferencji poświęconej mediacjom sądowym jako alternatywnej metodzie rozwiązywania konfliktów. Organizowane są również spotkania z przedstawicielami różnych profesji prawniczych, które przybliżają praktyczny aspekt prawa.

Szkoła włączyła się także w ogólnopolski program „Lekcje z Temidą”. Jest on realizowany pod  patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości i ma na celu podniesienie poziomu świadomości prawnej, a także przeciwdziałanie przyczynom przestępczości wśród dzieci i młodzieży.

Epidemia Koronawirusa spowodowała, że zaplanowane spotkania nie mogły odbyć się w formie tradycyjnej. Jednak nie przeszkodziło to w ich realizacji. Przyjęły one postać wideokonferencji z wykorzystaniem aplikacji Microsoft Teams.

Podczas zajęć wykładowca wyjaśniał pojęcia prawne oraz podawał wiele przykładów dopełniając wiedzę praktyką prawniczą, w ramach aktywizacji uczniów przeprowadził również szybki test. Uczniowie bardzo pozytywnie ocenili nową formę zajęć i uznali że warto je kontynuować.

[materiał nadesłany]

 

Poprzedni artykułUkradł rower artykuły spożywcze i przemysłowe oraz alkohol
Następny artykułNowe przypadki koronawirusa w naszym regionie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments