Będą szczepić lisy. Uważajcie na swoje psy i koty

0
420

Wiosenna akcja szczepień lisów przeciwko wściekliźnie będzie prowadzona na terenie woj. lubelskiego w okresie od 20 maja do 7 czerwca 2020. Szczepionka będzie zrzucana z samolotów. Lubelski Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje o zachowanie ostrożności i nie wypuszczanie na wolność zwierząt domowych.

Szczepionka będzie zrzucana w ilości 20 – 30 dawek na 1 km2. Zrzuty obejmą kompleksy leśne, pola, łąki, z pominięciem terenów zabudowanych.

Dawkę szczepionki stanowić będzie blister aluminiowo – plastykowy wielkości ok. 3 cm, zawierający szczepionkę zatopioną w przynęcie o intensywnym zapachu – tłumaczy Paweł Piotrowski Lubelski Wojewódzki Lekarz Weterynarii i ostrzega, że szczepionki nie wolno dotykać. Apeluje także, by przez dwa tygodnie po wyłożeniu szczepionki nie puszczać wolno psów i kotów

Jeżeli szczepionka dostanie się do ust, oczu, nosa lub skaleczenia skóry należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Także każdy kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić lekarzowi weterynarii – informuje Paweł Piotrowski.

Poprzedni artykułWniosek o emeryturę lub rentę później, a wypłata „wstecz”
Następny artykułZamość: Komunikat ws. dyżuru przedszkola
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments