Amunicja z czasów wojny wykopana podczas prac budowlanych

0
436
fot. KMP w Zamościu

Podczas wykonywania prac budowlanych na posesji w gminie Komarów Osada wykopana została amunicja z czasów wojny. Łącznie odnaleziono ok. 700 sztuk pocisków, amunicji tego samego typu i łusek. Teren został zabezpieczony, a zagrożenie zneutralizowane.

Policjanci z Zamościa zostali powiadomieni o znalezieniu amunicji prawdopodobnie z czasów I Wojny Światowej. Amunicja została wykopana na jednej z posesji w gminie Komarów Osada podczas kopania fundamentów pod budynek gospodarczy. Łącznie odnaleziono ponad 660 sztuk amunicji tego samego typu, kilkadziesiąt łusek i innych pocisków. Całość zaczepiona była na fragmentach taśmy brezentowej. Po wykopaniu amunicji prace natychmiast zostały przerwane. Powiadomieni policjanci zabezpieczyli teren przed dostępem do niego innych osób. Zagrożenie zostało zneutralizowane i można było wrócić do przerwanych prac budowlanych.

Funkcjonariusze przypominają, że w przypadku znalezienia niewybuchu lub niewypału, nie należy go dotykać, oglądać czy przenosić lecz natychmiast powiadomić służby. Pamiętajmy, że pomimo upływu lat znaleziona amunicja może być w pełni sprawna i stanowić duże zagrożenie.

źródło: KMP w Zamościu

Poprzedni artykułPolicjanci ze Szczebrzeszyna eskortowali samochód z rodzącą kobietą.
Następny artykułSporo nowych ofert pracy w Zamosciu i regionie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments