78-latek dachuje swoim Volvo

0
465

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w m. Gruszka Zaporska. Samochód marki Volvo, którym kierował 78-latek dachował. Po wypadku z obrażeniami ciała do szpitala została przewieziona pasażerka auta. Prawdopodobnie przyczyną utraty panowania nad pojazdem była nadmierna prędkość niedostosowana do panujących na drodze warunków.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 15:00 w miejscowości Gruszka Zaporska (gm. Radecznica). Jak wstępnie ustalili powiadomieni o zdarzeniu policjanci 78-letni mieszkaniec tej gminy kierując volvo na łuku drogi wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w znajdującą się na poboczu drogi barierkę ochronną. Samochód dachował wypadając z jezdni na pobliskie pola. Na miejscu załoga straży pożarnej ze Szczebrzeszyna udzieliła 76-letniej pasażerce volvo pomocy przedmedycznej, następnie kobieta została przewieziona do szpitala. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że kierujący był trzeźwy.

Prawdopodobnie powodem utraty panowania nad autem była prędkość niedostosowana do panujących wówczas na drodze warunków. Szczegóły wypadku wyjaśniają policjanci i przypominają o obowiązku zachowania ostrożności na drodze. Siadając za kierownicę należy zawsze zachować czujność i być przygotowanym na to, że warunki drogowe mogą nagle się zmienić. I wówczas, aby bezpiecznie dotrzeć do celu podróży powinniśmy ograniczyć prędkość jazdy.

D.K.B.

Źródło: KMP Zamość

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments