Gm. Zamość: Są pieniądze na odnawialne źródła energii!

  0
  249

  Wójt Gminy Zamość podpisał z Zarządem Województwa Lubelskiego umowę o dofinansowanie realizacji projektu pn. „Odnawialne źródła energii w Gminie Zamość – część III”. To kolejny projekt unijny z zakresu OZE, na który Samorząd pozyskał zewnętrzne środki finansowe. W sumie ponad 2 mln zł.

  Projekt zakłada montaż w 2021 roku 386 instalacji odnawialnych źródeł energii – solarnych na nieruchomościach osób fizycznych zlokalizowanych na terenie Gminy Zamość oraz instalację paneli fotowoltaicznych na budynku Urzędu Gminy Zamość. Głównym celem projektu jest zwiększenie stosowania odnawialnych źródeł energii na terenie Gminy.

  Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020, działanie 4.1 Wsparcie wykorzystania OZE. Jego całkowita wartość to 3 971 784,84 zł, z czego dofinansowanie wynosi 2 218 911,14 zł. Umowa z Zarządem Województwa Lubelskiego została podpisana w dniu 14.05.2020 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie.

  To już trzeci projekt dotyczący odnawialnych źródeł energii w Gminie Zamość, na który Samorząd pozyskał środki z Unii Europejskiej. W sumie uzyskane dofinansowanie na wszystkie trzy zadania: Odnawialne źródła energii w Gminie Zamość – część I, II i III to kwota 9 788 805,88 zł. Łącznie 1 671 zestawów solarnych.

  źródło: Gmina Zamość

  Poprzedni artykułCentrum “Synagoga” będzie ponownie otwarte dla zwiedzających
  Następny artykuł2,5 mln na miejskie projekty mieszkańców
  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments