Wyprzedzał rowerzystkę. Czołowo zderzył się z innym autem.

0
2531
fot. KMP Zamość

44-letni kierujący pojazdem m. Renault wyprzedzając rowerzystkę zorientował się, że nie zdąży wykonać tego manewru bezpiecznie. Chcąc uniknąć zderzenia z jednośladem gwałtownie zahamował i skręcił w lewo na przeciwny pas ruchu doprowadzając do zderzenia z mitsubishi. Po zderzeniu pojazdów dwie osoby zostały przewiezione do szpitala. Szczegóły zdarzenia wyjaśniają policjanci i apelują o ostrożność na drodze.

Wczoraj kilka minut po 14:00 dyżurny zamojskiej komendy otrzymał informację o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych na drodze wojewódzkiej w miejscowości Udrycze Wola (gmina Stary Zamość). Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że 44-letni mieszkaniec gminy Stary Zamość kierując pojazdem m. Renault na prostym odcinku drogi rozpoczął wyprzedzanie jadącej przed nim rowerzystki. W pewnej chwili zauważył, że nie zdąży bezpiecznie wyprzedzić jednośladu, ponieważ z przeciwnej strony jechał inny pojazd. Gwałtownie zahamował i aby uniknąć zderzenia z rowerzystką skręcił w lewo. Wówczas jego pojazd znalazł się na przeciwnym pasie ruchu i zderzył się z jadącym tamtędy kierującym pojazdem m. Mitsubishi.

Po zderzeniu samochodów załoga karetki pogotowia do szpitala na dalsze badania przewiozła dwie osoby, 34-letniego mieszkańca gm. Skierbieszów, który kierował samochodem m. Mitsubishi oraz 26-letnią pasażerkę tego pojazdu. Jak się okazało w wyniku zdarzenia pokrzywdzeni poza otarciami i niegroźnymi potłuczeniami nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Z uwagi na powstałe w samochodach uszkodzenia zostały zatrzymane dowody rejestracyjne obu pojazdów.

Szczegóły kolizji wyjaśniają policjanci.

źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułW Zamościu znów będzie rozbrzmiewał hejnał
Następny artykułWłaściciel gotówki poszukiwany
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments