Nowy projekt „Krok za Krokiem” zyskał dofinansowanie

1
637

5 maja – w Europejskim Dniu Walki Przeciwko Dyskryminacji i o Równouprawnienie Osób Niepełnosprawnych, Stowarzyszenie „Krok za Krokiem” otrzymało radosną wiadomość o przyznaniu dotacji na nowy projekt.

Ten projekt to nadzieja dla dorosłych osób z niepełnosprawnością i ich rodzin z Zamojszczyzny, a jednocześnie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością z Krzemieńca na Ukrainie.

Stowarzyszenie „Krok za krokiem” otrzymało długo wyczekiwaną decyzję o przyznaniu  1 950 000,00 euro dofinansowania na realizację projektu „Pogranicze równych szans” (w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina), którego głównym celem jest budowa domu stałego pobytu (II etap Rodzinnego Domu na ul. Kresowej 24) oraz ośrodka rehabilitacji dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w Krzemieńcu (pierwszego w tym regionie Wołynia, na Ukrainie), wyposażenie obu placówek, a także szkolenia przygotowujące ich personel do specyficznej i specjalistycznej pracy z osobami z niepełnosprawnością. 

Dla Stowarzyszenia – jako lidera Projektu jest to ogromne wyzwanie, biorąc pod uwagę ograniczone środki finansowe pozyskane z programu (o 22% mniejsze dofinansowanie niż wnioskowane przy jednoczesnym wzroście cen materiałów i usług budowlanych o około 30-40% w porównaniu do wycen z kosztorysów z roku 2017) oraz okres pandemii. 

W ciągu najbliższych kilku miesięcy, po uzyskaniu odpowiednich dokumentów i pozwoleń oraz wygospodarowaniu niezbędnych brakujących środków finansowych, obie budowy mają szansę rozpocząć się.

Partnerem Projektu jest ukraińskie Stowarzyszenie „Zorza Nadziei”.

 

- reklama-
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Eliza

Myslalam, ze to my dofinansujemy. To jest jalmuzna unijna!!! Jak EU nie da to my nic nie potrafimy zbudowac!