Nowy projekt “Krok za Krokiem” zyskał dofinansowanie

1
646

5 maja – w Europejskim Dniu Walki Przeciwko Dyskryminacji i o Równouprawnienie Osób Niepełnosprawnych, Stowarzyszenie “Krok za Krokiem” otrzymało radosną wiadomość o przyznaniu dotacji na nowy projekt.

Ten projekt to nadzieja dla dorosłych osób z niepełnosprawnością i ich rodzin z Zamojszczyzny, a jednocześnie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością z Krzemieńca na Ukrainie.

Stowarzyszenie „Krok za krokiem” otrzymało długo wyczekiwaną decyzję o przyznaniu  1 950 000,00 euro dofinansowania na realizację projektu „Pogranicze równych szans” (w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina), którego głównym celem jest budowa domu stałego pobytu (II etap Rodzinnego Domu na ul. Kresowej 24) oraz ośrodka rehabilitacji dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w Krzemieńcu (pierwszego w tym regionie Wołynia, na Ukrainie), wyposażenie obu placówek, a także szkolenia przygotowujące ich personel do specyficznej i specjalistycznej pracy z osobami z niepełnosprawnością. 

Dla Stowarzyszenia – jako lidera Projektu jest to ogromne wyzwanie, biorąc pod uwagę ograniczone środki finansowe pozyskane z programu (o 22% mniejsze dofinansowanie niż wnioskowane przy jednoczesnym wzroście cen materiałów i usług budowlanych o około 30-40% w porównaniu do wycen z kosztorysów z roku 2017) oraz okres pandemii. 

W ciągu najbliższych kilku miesięcy, po uzyskaniu odpowiednich dokumentów i pozwoleń oraz wygospodarowaniu niezbędnych brakujących środków finansowych, obie budowy mają szansę rozpocząć się.

Partnerem Projektu jest ukraińskie Stowarzyszenie „Zorza Nadziei”.

 

Poprzedni artykułDar serca funkcjonariuszy ZK dla potrzebujących dzieci
Następny artykułSkuterem po Plantach
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Eliza

Myslalam, ze to my dofinansujemy. To jest jalmuzna unijna!!! Jak EU nie da to my nic nie potrafimy zbudowac!