25 – latek spowodował kolizję i uciekł. Jak się okazało – był nietrzeźwy

0
256
fot. KPP Biłgoraj

Przed sądem odpowie 25 – latek z Biłgoraja, który uderzył w osobową skodę, którą podróżowały trzy osoby a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany i po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Sąd może orzec w stosunku do niego zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 7:00 rano. Dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulic Długa i Kowalskiego w Biłgoraju. Policjanci na miejscu zdarzenia zastali 63 – letniego kierowcę samochodu m-ki Skoda oraz dwie kobiety, które podróżowały wraz z nim. Jedna z nich została przetransportowana do szpitala, na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń i po udzieleniu pomocy opuściła szpital.

Z relacji 63 latka wynikało, że jechał on ul Długą i chciał skręcić w ulicę Kowalskiego, zatrzymał się by przepuścić jadące z naprzeciwka pojazdy i nagle poczuł uderzenie w tył swojego samochodu. Mężczyzna powiedział policjantom, że kierowca samochodu m-ki Renault, który w niego uderzył szybko wycofał, ominął go i nie zatrzymując się odjechał z miejsca zdarzenia. 63 – latek zapamiętał kolor i numer rejestracyjny renault. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach policjanci ustalili do kogo może on należeć i udali się do miejsca zamieszkania właściciela. Na miejscu zastali 25 – latka, który rozpytany przez policjantów twierdził, że nie pamięta gdzie jest samochód i czy brał udział w zdarzeniu. Policjanci sprawdzili okoliczne parkingi i na jednym z nich odnaleźli renault. 25 – latek został zatrzymany i przewieziony do biłgorajskiej komendy. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że miał on w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Tłumaczył, że przestraszył się i dlatego odjechał z miejsca.

Młody mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna. Sąd może również w stosunku do niego orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

źródło: KPP Biłgoraj

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments