Plaga piratów drogowych. Rekordzista w terenie zabudowanym gnał 130 km/h.

0
541
Fot. Policja.pl
Fot. Policja.pl

Kierowcy, którzy w terenie zabudowanym poruszają się nadmierną prędkością muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Przekonali się o tym kolejni kierujący, którzy z powodu zbyt szybkiej jazdy otrzymali mandaty, punkty karne oraz na kilka miesięcy stracili uprawnienia. Przed nami weekend majowy w czasie, którego na drogach możemy spodziewać się wzmożonego ruchu. Policjanci apelują wiec o rozsądek za kierownicą, przestrzeganie przepisów i zasad bezpieczeństwa.

Pomimo ciągłych policyjnych apeli o przestrzeganie ograniczeń prędkości jazdy w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy w terenie zabudowanym przekraczają dozwoloną prędkość. Ich brawurowa jazda kończy się konsekwencjami prawnymi łącznie z czasową utratą prawa jazdy. Przekonali się o tym kolejni kierowcy ujawnieni w ostatnich kilku dniach przez policjantów z zamojskiego ruchu drogowego.

21-latek z gm. Nielisz jechał audi mając na liczniku miał 130 km/h.  Został zatrzymany do kontroli w miejscowości Białobrzegi. W tej samej miejscowości dopuszczalną prędkość znacznie przekroczył także 53-latek z gminy Zamość. Kierując seatem w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 116 km/h. Natomiast w Bortatyczach do kontroli drogowej została zatrzymana 49-letnia kierująca volvo. Mieszkanka powiatu lubelskiego poruszała się z prędkością 109 km/h. Podobną prędkość – 105 km/h na liczniku w tej samej miejscowości miał 59-letni mieszkaniec Rzeszowa poruszający się pojazdem m -ki  Ford. On również został zatrzymany z tego powodu do kontroli drogowej. Policjanci również w innych miejscowościach powiatu zamojskiego ujawnili kierujących, którzy w terenie zabudowanym poruszali się z prędkością powyżej 100 km/h. W Zarudziu 40-latek z gm. Nielisz kierując hondą przekroczył dopuszczalną prędkość o 56 km/h. W Zamościu na ul. Legionów siedząca za kierownicą forda 48-letnia mieszkanka hetmańskiego grodu w terenie zabudowanym „rozwinęła” prędkość o 54 km/h większą niż zezwalają na to przepisy. Z taka samą prędkością poruszała się 32-latka siedząca za kierownicą toyoty a zatrzymana przez mundurowych do kontroli drogowej w m. Rozłopy.  

Kierujący otrzymali mandaty karne, ich konta zasiliły dodatkowe punkty karne. Ponadto na najbliższe trzy miesiące pożegnali się także z uprawnieniami. Ponadto w Zawalowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem m. Volvo. Jak się okazało 40-latek z gm. Miączyn co prawda nie przekroczył dopuszczalnej prędkości jednak siadł za kierownicę w trakcie obowiązywania orzeczonej w stosunku do niego decyzji o zakazie kierowania. W związku z tym decyzja zostanie przedłużona o następne 3 miesiące.

źródło: KMP Zamość

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments