Zmiany na ulubionym rondzie wielu kierowców. Będzie łatwiej?

4
7528

Za kilka dni Rondo Honorowych Dawców Krwi w Zamościu będzie miało nowe oznakowanie. Mimo wprowadzenia zmian, które miały poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu, liczba kolizji niestety wciąż jest zbyt duża. Wynika to z niewłaściwej interpretacji przepisów przez kierowców.

Ostatnia zmiana organizacji ruchu, którą Zarząd Dróg Grodzkich przeprowadził w czerwcu 2018 r., polegała na oznakowaniu ronda strzałkami kierunkowymi oraz liniami wyznaczającymi pasy ruchu wokół wyspy centralnej ronda. Zmiany upłynniły ruch, ale liczba zdarzeń drogowych nie zmniejszyła się.

W związku z tym, przy aprobacie Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, zdecydowano się wprowadzić dodatkowe zmiany w oznakowaniu skrzyżowania. Dotyczą one dojazdów do ronda ulic: Hrubieszowskiej (od strony Hrubieszowa) oraz ul. Prymasa S. Wyszyńskiego.

W tych miejscach prawy pas będzie służył TYLKO do skrętu w prawo, natomiast pozostałe manewry, tj. jazda na wprost, skręt w lewo oraz zawracanie będą możliwe JEDYNIE z pasa lewego.

Aby uniemożliwić kierowcom objeżdżanie ronda prawym pasem, co doprowadzało do niebezpiecznych sytuacji, a w konsekwencji stłuczek, na skrzyżowaniu będą wymalowane dwie powierzchnie wyłączone z ruchu. Nie wykluczamy również możliwości montażu separatorów ruchu w postaci gumowych elementów ograniczających wjazd na te powierzchnie.

Na ul. Legionów oraz Al. Jana Pawła II segregacja ruchu pozostaje bez zmian. Do kierowców apelujemy o zachowanie ostrożności o stosowanie się do obowiązującego oznakowania.

Malowanie oznakowania planowane jest na jutro (28.04.), wystąpią chwilowe utrudnienia w ruchu, zmotoryzowanych prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość.

Poprzedni artykułZamość: Kierujący Hondą uciekał przed policją. Miał prawie 2 promile
Następny artykułZ promilami walcem równał asfalt. I jaki mamy finał?
Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kaja

Coś podobnego widziałam w Tychach. Tam prawy pas na rondzie służył tylko do skrętu w prawo

Kaa
Reply to  Kaja

Haha dobre dobre

Jarek

Może barany zrozumieją jak trzeba jeździć…

Kaa

Rozwiązanie dobre dla kogoś kto zwraca uwagę na znaki a nie jeżdżących “na pamięć “