Rolnik wykopał na swoim polu pocisk artyleryjski

0
738
fot. KPP Krasnystaw

Pocisk artyleryjski pochodzący prawdopodobnie z okresu II Wojny Światowej podczas wykonywania prac ziemnych wyorał wczoraj mieszkaniec gminy Izbica. O fakcie od razu powiadomił dyżurnego krasnostawskiej policji. Mundurowi zabezpieczyli niewybuch do czasu przyjazdu saperów.

 

Wczoraj w godzinach porannych dyżurny krasnostawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o znalezionym niewybuchu na polu w gminie Izbica. Jeden z mieszkańców podczas wykonywania prac ziemnych wyorał sporych rozmiarów pocisk. Mężczyzna natychmiast powiadomił policję. Mundurowi przybyli na miejsce zabezpieczyli znalezisko do czasu przyjazdu saperów wojskowych, którzy zneutralizowali zagrożenie i przeszukali najbliższy teren. Jak się okazało był to najprawdopodobniej pocisk artyleryjski pochodzący z czasów II Wojny Światowej.

Pamiętajmy, że niewybuchy są bardzo niebezpieczne. Niewłaściwe obchodzenie się z nimi i próba ich przemieszczania czy manipulacji grozi nawet utratą życia. W przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch nie należy pod żadnym pozorem dotykać go i niezwłocznie skontaktować się najbliższą jednostką Policji.

źródło: KPP Krasnystaw

 

Poprzedni artykułTwoje ogłoszenie w naszej gazecie. Nadasz je online. Bezpłatnie, bezpiecznie, bez wychodzenia z domu.
Następny artykuł76- latek nie zauważył ciężarówki i wjechał w nią
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments