Twórzmy razem Kilometry Dobra na rzecz PSONI Koło w Zamościu

0
201

1 marca 2020 r. w kilkudziesięciu miejscowościach na terenie Polski, w tym także w Zamościu rozpoczęła się 7. edycja kampanii dobroczynnej Kilometry Dobra. Stowarzyszenia i fundacje z całego kraju przez trzy miesiące zbierają fundusze pod wspólnym szyldem akcji Kilometry Dobra – każda na swój własny, określony cel.

W Zamościu Akcję Kilometry Dobra prowadzi Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu. Cel tegorocznej Kampanii to zbiórka funduszy na remont i modernizację budynku Stowarzyszenia przy ul. Orlicz Dreszera 10 na potrzeby Warsztatu Terapii Zajęciowej. Koszt robót remontowych to
3 000 000,00 zł.

??Twórzmy razem Kilometry Dobra ❤️❤️❤️. Wesprzeć zbiórkę można zostając w domu i klikając w link: https://kilometrydobra.pl/psoni-kolo-w-zamosciu/

 

W 2019 roku PSONI Koło w Zamościu zebrało 89 054,92, czyli 2024 metry Dobra. Dzięki tym złotówkom sfinansowano wykonanie dokumentacji technicznej potrzebnej do przeprowadzenia remontu budynku oraz dofinansowano docieplenie budynku Świetlicy Rewalidacyjno- Rehabilitacyjnej.

Celem Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu jest działanie na rzecz wyrównywania szans osób z niepełnosprawnością intelektualną, tworzenie warunków przestrzegania wobec nich praw człowieka, prowadzenia ich ku aktywnemu uczestnictwu w życiu społecznym oraz wspieranie ich rodzin.

Stowarzyszenie prowadzi:

  •  Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy
  •  Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka
  • Warsztat Terapii Zajęciowej
  • Świetlicę Rewalidacyjno-Rehabilitacyjną
  • Mieszkania treningowe

W placówkach tych prowadzone są zajęcia edukacyjne, rewalidacyjne, rehabilitacja społeczna i zawodowa, terapie specjalistyczne m.in. rehabilitacja lecznicza: fizykoterapia, hydroterapia, masaż leczniczy, kinezyterapia, TheraSuit, Integracja Sensoryczna, NDT-Bobath, PNF, Kinezjotaping, terapia logopedyczna, psychologiczna, pedagogiczna, muzykoterapia.

Główna siedziba Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu mieści się przy ul. Gen. G. Orlicz – Dreszera 14 w Zamościu.

Zachęcamy do pomagania! 

 

Poprzedni artykuł11 nowych przypadków koronawirusa w Zamościu i jeden w powiecie zamojskim
Następny artykułOdporność u 70 proc. populacji gwarantuje zatrzymanie II fali epidemii -Instytut Pasteura z siedzibą w Paryżu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments