11 nowych zakażeń w DPS-ie w Zamościu. Wojsko przeprowadzi dekontaminację obiektu

1
3422

Służby Sanitarne poinformowały we wtorek (21.04) o 11 kolejnych przypadkach koronawirusa w Zamościu. Nowe zachorowania dotyczą: czterech kobiet w wieku powyżej 61 lat, trzech kobiet w przedziale wieku 41-60 lat oraz czterech kobiet w przedziale wieku 21-40 lat. Wszystkie mają związek z Domem Pomocy Społecznej w Zamościu, gdzie ognisko koronawirusa wykryto już jakiś czas temu. Teraz zakażenie potwierdzono u 9 pensjonariuszek i 2 osób z personelu.

Pozytywna informacja jest taka, że te nowe zachorowania są odizolowane, to jest ognisko choroby o którym od początku wiedzieliśmy, więc kontrolujemy wszelkiego rodzaju kontakty. Ośrodek objęty jest kwarantanną, a jutro Wojska Obrony Terytorialnej z Zamościa i Tarnowskich Gór przeprowadzą tam specjalistyczne działania dezynfekcyjne, tzw. dekontaminację obiektu  – powiedział Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

Przypomniał też, że cały czas można wesprzeć zamojski DPS: “Jeśli ktoś czuje się na siłach i ma taką możliwość, żeby zajmować się osobami, które tam przebywają, proszę kontaktować się z Miejskim Centrum Pomocy Rodzinie lub z nami bezpośrednio. Będziemy działać, aby w perspektywie kilku tygodni tą sytuację opanować i wygasić to ognisko choroby” – zaapelował Prezydent.

W prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi ośrodku, zakażonych koronawirusem jest już łącznie 28 osób.

W całym Zamościu do tej pory zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u 38 osób.

Poprzedni artykułTwoje ogłoszenie w naszej gazecie. Nadasz je online. Bezpłatnie, bezpiecznie, bez wychodzenia z domu.
Następny artykułOd września możliwa kontynuacja nauczania na odległość
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zorro

Przedział wiekowy i będzie. Zarażają się dalej.