Od dziś “nowa normalność”. Niektóre obostrzenia zostały złagodzone.

0
2875

Od 20 kwietnia zmienią się niektóre zasady bezpieczeństwa. Zakupy w sklepie zrobi w jednym czasie więcej osób, do lasu i parku wejdziemy w celach rekreacyjnych, a młodzież powyżej 13. roku życia będzie mogła poruszać się bez opieki osoby dorosłej. 

Od 20 kwiernia:

Więcej osób jednorazowo zrobi zakupy w sklepie:

– do sklepów o powierzchni mniejszej niż 100 m2 wejdzie maksymalnie tyle osób, ile wynosi liczba wszystkich kas lub punktów płatniczych pomnożona przez 4

– w sklepach o powierzchni większej niż 100 m2 na 1 osobę musi przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni

Wolno się przemieszczać w celach rekreacyjnych. Można wchodzić do lasów i parków, a także biegać czy jeździć na rowerze. Uwaga! Place zabaw nadal pozostają zamknięte!

Liczba osób, które będą mogły uczestniczyć w mszy lub innym obrzędzie religijnym, będzie zależała od powierzchni świątyni. W kościele na 1 osobę będzie musiało przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni.

Starsza młodzież, która ukończyła 13. rok życia będzie mogła przemieszczać się bez opieki osoby dorosłej.

Przebywając w miejscach publicznych nadal należy zachowywać odpowiedni 2-metrowy dystans od innych i zasłaniać usta i nos.

Kiedy zniesione zostaną kolejne ograniczenia?

Ministerstwo Zdrowia będzie przeprowadzało cotygodniową ewaluację zmian, jakie zachodzą w zasadach bezpieczeństwa. Jak zapowiedziano, przejście do dalszych etapów zdejmowania obostrzeń zależeć będzie od: przyrostu liczby zachorowań (w tym liczby osób w stanie ciężkim), wydajności służby zdrowia (zwłaszcza szpitali jednoimiennych), realizacji wytycznych sanitarnych przez podmioty odpowiedzialne.

Więcej szczegółów: https://www.gov.pl/web/zdrowie/rozporzadzenie-w-sprawie-ustanowienia-okreslonych-ograniczen-nakazow-i-zakazow-w-zwiazku-z-wystapieniem-stanu-epidemii

Poprzedni artykuł7 kolejnych osób z powiatu zamojskiego zakażone koronawirusem
Następny artykułPolicjanci rozdawali maseczki
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments