Na widok radiowozu, demonstracyjnie zdjął maseczkę. Teraz stanie przed sądem.

1
1550

Skrajnym lekceważeniem zarówno funkcjonariuszy, jak i obowiązującego prawa wykazał się 47-letni mieszkaniec Zamościa. Mężczyzna wychodząc ze sklepu w założonej na twarz maseczce ochronnej, na widok radiowozu demonstracyjnie ją zdjął. A kiedy policjanci upomnieli go, by założył ją z powrotem, usłyszeli wulgaryzmy. Wkrótce ze swojego nagannego zachowania wytłumaczy się przed sądem.

Od kilku dni każdy z nas przebywając w przestrzeni publicznej zobowiązany jest zasłaniać usta i nos maseczką, szalikiem, czy chustą. Obowiązek ten wynika z przepisów, które przed ewentualnym zakażeniem koronawirusem chronią  każdego z nas. Mieszkańcy Zamojszczyzny są zdyscyplinowani i świadomi zagrożenia, dlatego też przestrzegają zaleceń. Reagują na apele policjantów o stosowanie maseczek. Niestety zdarzają się pojedyncze osoby, które nie zdają sobie sprawy z powagi obowiązujących nakazów.

Skrajnym lekceważeniem zarówno funkcjonariuszy, jak i obowiązującego prawa wykazał się 47-letni mieszkaniec Zamościa, który wychodząc ze sklepu w założonej na twarz maseczce ochronnej na widok radiowozu demonstracyjnie zdjął ją. A kiedy policjanci upomnieli go, aby założył maseczkę, w zamian usłyszeli wulgaryzmy.

Niebywale lekceważące nastawienie mężczyzny do stróżów prawa, jak też do obowiązujących przepisów, spotkało się z reakcją policjantów. Mężczyzna za niestosowanie się do obowiązujących przepisów oraz używanie w miejscu publicznym słów nieprzyzwoitych poniesie konsekwencje prawne. Ze swojego nagannego zachowania wytłumaczy się przed sądem.

Przypominamy, że od 16 kwietnia obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Wychodząc z domu na te części twarzy należy założyć maseczkę, chustę, apaszkę, czy szalik. Postępując tak chronimy siebie i innych.

D.K-B.

Poprzedni artykułZniszczył drzwi przy kościele, później pijany przyjechał pod kolejny kościół
Następny artykuł7 kolejnych osób z powiatu zamojskiego zakażone koronawirusem
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Eliza

Koronowirus zastal mnie na Florydzie. Jeszcze nie nosilam maseczki. Mam ich ponad 30. Tutejsi lekarze zalecaja by osoby chore lub majace inne problemy zdrowotne zostawaly w domu. Maseczki zalecane sa dla tych osob, ktore udaja sie do miejsc publicznych. 99% ludzi nie nosi maseczek. Przecietny wiek osob, ktore zmary na tego wirusa w hrabstwie Palm Beach wynosi 79 lat! Od srody do piatku nie widzialam policjanta ! Unikaja kontaktow z ludzmi!