Zamość: Pilnie potrzebna krew dla emerytowanej pielęgniarki.

0
2255

Apel do mieszkańców Zamościa i regionu oraz wszystkich tych, którzy chcą i mogą pomóc. Pilnie potrzebna jest krew grupy BRh+ dla emerytowanej pielęgniarki. Kobieta choruje na ostrą białaczkę szpikową, jest leczona w zamojskim “starym” szpitalu. Z prośbą o pomoc zwraca się jej córka. 

 

Moja mama pilnie potrzebuje krwi ma ostrą białaczkę szpikową i grozi jej krwotok wewnętrzny. Przez koronawirusa ludzie nie oddają krwi i brakuje jej w szpitalu.

Moja mama jest emerytowaną pielęgniarką, kiedyś sama wiele pomagała ludziom, dziś ona potrzebuje pomocy.” – pisze córka kobiety i apeluje o oddawanie krwi dla swojej mamy:

Potrzebna jest grupa krwi BRh+, ale może być też inna grupa, w stacji krwiodawstwa zostanie zamieniona. Za każdą pomoc i każdego dawcę niezmiernie dziękuję!

 

Każdy, kto chciałby oddać krew dla chorej kobiety, powinien w punkcie pobrań podać jej dane. Pacjentka to Marta Leśniak ur. 29.07.1955., leczona jest w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym na Oddziale Hematologicznym.

 

Krew można oddać w całej Polsce wystarczy podać dane kobiety. Najbliższe centrum Krwiodawstwa jest w budynku Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu (Al. Jana Pawła II 10, tel. 84-677 32 05, 84-677 33 33, 84-677 32 00). Rejestracja dawców prowadzona jest od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-13:00.

Poprzedni artykułRozstrzygnięto konkurs na plakat 45. Zamojskiego Lata Teatralnego
Następny artykułDwa nowe przypadki koronawirusa w Zamościu. Prezydent: “Trudno będzie ustalić miejsce zakażenia”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments