Mając blisko 3 promile wsiadł za kółko. Wjechał w Passata

0
318
fot. KPP Krasnystaw

Blisko 3 promile miał kierowca skody, który we wtorek wieczorem w Krasnymstawie doprowadził do zderzenia z samochodem marki VW Passat. Dodatkowo prowadził pojazd pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień. Jeszcze dzisiaj mężczyzna trzeźwieje w policyjnym areszcie.

Policjanci z krasnostawskiej komendy zatrzymali wczoraj 58 – letniego mieszkańca miasta, który podczas jazdy skodą zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z vw passatem, którym kierowała 26 – latka.

W wyniku zdarzenia kobieta na szczęście nie doznała żadnych obrażeń. Jak wykazało badanie policyjnym alkomatem, kierowca skody miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie i nie miał przy sobie prawa jazdy. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że posiada decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

58-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Wkrótce usłyszy zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym, prowadzenie pojazdu mechanicznego po cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami i prowadzenie w stanie nietrzeźwości są zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2.

źródło: KPP Krasnystaw

Poprzedni artykuł9 dziewięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w woj. lubelskim
Następny artykułPożar w Sitańcu – znamy szczegóły
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments