Gmina Zamość będzie rozdawać swoim mieszkańcom maseczki.

5
1753
Fot. Urząd Gminy Zamość

W związku z obowiązującym od czwartku, 16 kwietnia nakazem zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych, Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński podjął decyzję o zakupie i nieodpłatnym przekazaniu mieszkańcom 14 000 maseczek wielokrotnego użytku. Na jedno gospodarstwo domowe przypadną dwie maseczki. Ich zakup zostanie sfinansowany z gminnych środków zarządzania kryzysowego.

Od poniedziałku, 20 kwietnia Strażacy z Jednostek OSP Gminy Zamość będą dostarczać je Mieszkańcom poszczególnych Sołectw. To poważne i trudne logistycznie do realizacji wyzwanie z koniecznością zachowania bezpieczeństwa zdrowotnego. Dlatego Strażacy nie będą wchodzić na posesje – pozostawią maseczki w skrzynkach pocztowych i na ogrodzeniach posesji. Jadąc przez Sołectwo, Strażacy będą używać sygnałów dźwiękowych. Gmina Zamość to 35 Sołectw i prawie 7 000 gospodarstw domowych. Będę wdzięczny za współpracę w realizacji przedsięwzięcia poprzez śledzenie informacji o terminie dostarczenia maseczek i ich sprawny odbiór. – informuje wójt Ryszard Gliwiński.

Informacja o tym, kiedy i w jakim Sołectwie będą rozdawane maseczki, zostanie opublikowana na stronie internetowej Gminy www.gminazamosc.pl.Dodatkowo wysyłane będą także powiadomienia sms – do tych, którzy są zarejestrowani w Gminnym Informatorze SMS.

To najszybszy system powiadamiania Mieszkańców o różnych ważnych dla Nas sprawach. Apeluję i proszę. Można wciąż rejestrować się we wspomnianym powyżej systemie. Wystarczy wejść na stronę www.gminazamosc.pl menu Gminny Informator SMS wpisać numer telefonu komórkowego i wybrać nazwę Sołectwa, w którym mieszkamy. Możemy to jeszcze zrobić do poniedziałku i w ten sposób wspólnie sprawnie przeprowadzić akcję przekazywania maseczek. – apeluje wójt Gminy Zamość.

Poprzedni artykułTerytorialsi pobierają wymazy na obecność COVID-19
Następny artykułZmiany w dowództwie strażaków z Zamościa i Tomaszowa
Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zofia

Przyslijcie mi taką jedną, są śliczne

Zofia
Reply to  Zofia

Z tym, że mieszkam w Krakowie. Ale chciałabym mieć takie cudo!

Janusz

A nasz prezydent dostanie swoją z gminy, więc mieszkańcom Zamościa już pewnie nie kupi.

Valgodesco

To będzie podstawa do egzekwowania od mieszkańców obowiązku noszenia maseczek. W mojej miejscowości człowieka w maseczce traktuje się jak UFO:)))

Waldek

Będzie podstawa do egzekwowania od mieszkańców obowiązku noszenia maseczek. Póki co górę bierze wśród nich postpegieerowska mentalność skutkujaca biernym oporem, jak za czasów peerelu. No bo kto ich złapie…