Kolejne bardzo wysokie kary za łamanie zasad związanych z przemieszczaniem się

3
4145

Kary administracyjne w wysokości od 5 do 7 tys. zł muszą zapłacić trzej mieszkańcy Zamościa, którzy nie stosowali się do wprowadzonych ograniczeń związanych z przemieszczaniem się podczas pandemii wirusa SARS-CoV-2. Spotkali się tylko i wyłącznie w celach towarzyskich. Policjanci o lekceważeniu przepisów powiadomili państwowego inspektora sanitarnego, który wydał stosowne decyzje.

Karami pieniężnymi w wysokości 7000 zł każda zakończyło się lekkomyślne postępowanie 32-latka z Zamościa oraz jego o 2 lata młodszego kolegi. Mężczyźni dwukrotnie w ciągu jednego dnia byli upominani przez policjantów o obowiązku przestrzegania ograniczeń w przemieszczaniu się. Za pierwszym razem bez uzasadnionego celu związanego z zaspokajaniem niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego na jednej z zamojskich ulic przebywali w grupie kilku osób. Pomimo tego, że mundurowi zobowiązali ich do tego, aby poszli do domu, nie zrobili tego i po niespełna dwóch godzinach towarzysko siedzieli na ławce na jednym z zamojskich osiedli. Policjantom arogancko i wulgarnie oświadczyli, że przyszli spotkać się z kolegami i nikt nie ma prawa im tego zabronić.

Za rażące lekceważenie obowiązujących zakazów wprowadzonych w celu walki z epidemią finansowo odpowie również inny mieszkaniec hetmańskiego grodu. 31-latek spotkał się ze znajomymi w celach czysto towarzyskich. On również zignorował polecenia policjantów dotyczące udania się do miejsca zamieszkania. Opryskliwie tłumaczył mundurowym, że nie zgadza się z prowadzonymi ograniczeniami i nie będzie ich przestrzegał. Dla niego interwencja zakończyła się powiadomieniem powiatowego inspektora sanitarnego, który wydał decyzję o wymierzeniu 31-latkowi kary w wysokości 5000 zł.

Policjanci przypominają, że w dalszym ciągu obowiązują ograniczenia w przemieszaniu się. Wprowadzone dla ochrony życia i zdrowia nas wszystkich. Z domu powinniśmy wychodzić tylko w celu pojechania do pracy lub też aby zaspokoić niezbędne potrzeby związane z bieżącymi sprawami życia codziennego. Za lekceważenie obostrzeń grożą m.in. wysokie kary pieniężne.

D.K-B.

Źródło: KMP Zamość

 

Poprzedni artykuł9 kobiet z Zamościa i jedna kobieta z powiatu zamojskiego – Nowe przypadki zakażenia koronawirusem
Następny artykułZdjęcia grobów pańskich w zamojskich świątyniach
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jolanta

Dlaczego kobiety w ciąży tez nie są traktowane ulgowo i nie mogą wejść do sklepu w trakcie godzin dla seniorów nie każdy ma możliwość być później w sklepie ze względu na zawieszone kursy komunikacji miejskiej dla mnie osobiście to głupota. Po drugie dlaczego są równi i rowniejsi nam na cmentarz pójść zapalić znicze nie wolno ale Kaczyński i jego współpracownicy mogą chodzić gdzie chcą idiotyzm i jawna hipokryzja wymagają od nas ale sami się do swoich uchwał nie stosują.

Gość
Reply to  Jolanta

Seniorzy są bardziej narażeni na wirusa dlatego tylko oni.
A co do kaczki to proszę mieć pretensje do jego wyborców, bo bez nich byłby nikim.

Raf_zmc

A czy policjanci dostosowywali się do ograniczeń związanych z pandemią ? Jak można przyjmować mandat karny od policjanta który nie ma rękawiczek ani maski. Jeżeli mamy stosować się do tych przepisów oni powinni robić to samo a nie chodzić po czterech i pisać mandaty czy podawać nas do inspektariatu sanitarnego bo mają tak zwaną dziurę budżetową poraz drugi… Z kąd ja mam im wziąć 7 tysięcy z koro przez coronavirusa każdy ma problemy z pieniędzmi