Działalność ZDK w dobie koronawirusa

0
185
Czas pandemii koronawirusa nie jest łatwym czasem dla Zamojskiego Domu Kultury. Ciężko jest nagle przestawić się z grupowych warsztatów interaktywnych na warsztaty online. Trudno jest pokazywać Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”, kiedy nie ma możliwości organizowania koncertów. Wyzwanie stanowi pokazanie talentów naszych instruktorów, kiedy nie każdy jest osobą medialną. Ale nie poddaliśmy się! Staramy się zapewnić zamościanom edukację i rozrywkę kulturalną online. Opracowaliśmy program, który mamy nadzieję zadowoli naszych odbiorców.

31 marca 2020 roku Dyrektor Zamojskiego Domu Kultury – Janusz Nowosad rozpoczął na naszym fanpage’ u/ Zamojski Dom Kultury akcję #zostańwdomu Zamojskie Czytanie, do której zapraszamy osoby aktywne, znane, lubiane, reprezentujące różne grupy zawodowe.
Każdego dnia o godzinie 18.00 publikujemy nagranie, w którym nasz gość czyta wiersz, bajkę baśń, legendę…wedle uznania i upodobania. Cieszymy się, że z każdym kolejnym filmem liczba wyświetleń, lajków i komentarzy wrasta, co na pewno jest miłe nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla Bohaterów naszej akcji.

Każdego dnia zamieszczamy posty z różnych dziedzin kultury: teatru, literatury, plastyki, fotografii, muzyki i tańca. Wszystkie działy Zamojskiego Domu Kultury dokładają wszelkich starań, żeby Zamość nie ucierpiał kulturalnie w czasie kwarantanny.

Od czwartku, 9 kwietnia proponujemy na naszym fanpage’u Zamojski Dom Kultury zabawę w układanie limeryków wiosennych, czyli wierszy niepoważnych. Tematem jest WIOSNA, pora roku dająca nadzieję na lepsze jutro. W komentarzach do postu można zamieszczać swoje utwory.

Wkrótce ogłosimy konkurs dla wokalistów i tekściarzy. Zespół Pieśni  i Tańca „Zamojszczyzna” zaprosi do wspólnego ludowego śpiewania. Nagrodą dla najlepszych artystów będzie występ podczas koncertu ZPiT „Zamojszczyzna” i wykonanie konkursowego utworu z towarzyszeniem naszej kapeli.

Zachęcamy wszystkich tych, którzy jeszcze nas dobrze nie znają, do zapoznania się z ofertą wirtualną Zamojskiego Domu Kultury, do zaglądania na naszą stronę facebookową, na naszego Instagrama i kanał na Youtube.

Lajkujcie, komentujcie, obserwujcie – bądźcie kulturalnie na bieżąco! 

[materiał nadesłany]

plansza relacja Działalność ZDK w dobie koronawirusa kultura online Działalność ZDK w dobie koronawirusa
Poprzedni artykułMłody mężczyzna z powiatu zamojskiego zakażony koronawirusem SARS-CoV-2
Następny artykułSpłonął w rowie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments