Aktualna sytuacja w Domu Pomocy Społecznej w Zamościu – Dementujemy nieprawdziwe informacje

0
2476
GAIA

Publikujemy komunikat/sprostowanie Pani rzecznik wojewody lubelskiego Agnieszki Strzępki

„Szanowni Państwo,

jak informowała w komunikacie, przesłanym do Państwa  w dn. 8 kwietnia br., p. Magdalena Smolińska-Kornas rzecznik prasowy WSSE w Lublinie, „w  Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim zmarła 59-letnia pacjentka z infekcją COVID-19. Pacjentka została przyjęta do szpitala w stanie ciężkim z szeregiem chorób współistniejących”. Pacjentka – pensjonariuszka DPS w Zamościu – zmarła w dn. 7 kwietnia br. Na terenie województwa lubelskiego nie odnotowano innego przypadku zgonu z powodu COVID-19 w tym dniu.

Nieprawdą jest więc informacja, że wśród pensjonariuszek Domu Pomocy Społecznej prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Zamościu, była dziewczynka w wieku 12-13 lat. Pensjonariuszki przyjmowane są od 18 roku życia. Sugestia, że w DPS w Zamościu zmarła dziewczynka w wieku 12-13 lat jest więc nieprawdziwa.

Nieprawdziwa jest również informacja, że mężczyzna z powiatu zamojskiego w przedziale wieku 21-40 lat (o którym informowałam dziś w komunikacie o godz. 10.00) jest pracownikiem DPS w Zamościu.

W dniu 9 kwietnia br. zostały pobrane wymazy od personelu DPS przebywającego na kwarantannie. Nie mamy jeszcze informacji o wynikach testów. Dzisiaj, tj. 10 kwietnia br. zostały pobrane wymazy od mieszkanek przebywających w DPS. Dwie mieszkanki DPS, które przebywają w szpitalu, miały wykonane testy – wynik był ujemny. Badania prowadzone są na bieżąco. Prawdopodobnie część wyników otrzymamy dziś w godzinach popołudniowych.

W imieniu dyrekcji, pracowników i pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Zamościu zwracam się do Państwa z apelem i prośbą o cierpliwe oczekiwanie na oficjalny komunikat dotyczący wyników testów. Liczne telefony i próby osobistego kontaktu z dyrekcją i pracownikami DPS w Zamościu uniemożliwiają im wykonywanie codziennych obowiązków”

Z wyrazami szacunku,

Agnieszka Strzępka

rzecznik prasowy wojewody lubelskiego

Zdjęcie: PGK Zamość dezynfekuję  polewaczką okolice DPS.  Facebook/PGK Zamość

zrzut ekranu 2020 04 10 o 14 34 59 Aktualna sytuacja w Domu Pomocy Społecznej w Zamościu - Dementujemy nieprawdziwe informacje

 

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments