Grupa „Pies w Koronie” pomaga właścicielom psów, którzy przechodzą kwarantannę lub ze względu na epidemię boją się wychodzić z domu

0
268
Pies w koronie - grupa wsparcia/Facebook

Na Facebooku powstała grupa wsparcia dla właścicieli czworonogów, którzy przechodzą kwarantannę związaną z epidemią koronawirusa i nie mogą opuszczać swojego mieszkania lub – ze względu na ryzyko –  boją się teraz wychodzić z domu. Za pośrednictwem grupy „Pies w Koronie – grupa wsparcia w czasie zagrożenia COVID-19” można poprosić o pomoc wolontariusza, który wyprowadzi na spacer naszego pupila. Potrzebujesz pomocy lub możesz swoją pomoc komuś zaoferować?  – zamieść ogłoszenie. Akcja ma charakter ogólnopolski.

Facebookowa grupa „Pies w koronie” liczy obecnie 42 tys. członków, w większości oferujących pomoc w opiece nad zwierzętami dla osób starszych, chorych, niepełnosprawnych, poddanych kwarantannie, samoizolacji czy rodziców, pozostających w domu z małymi dziećmi, kobiet w ciąży i wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób czują się zagrożeni, dla których wyjście na zewnątrz stanowi problem. Pomoc obejmuje wyprowadzanie psa na spacer lub przejęcie tymczasowej opieki nad zwierzęciem. Ponadto zdarzają się też prośby o pomoc w transporcie do weterynarza.

– Reakcja na prośby jest niemal natychmiastowa. Wszystkie propozycje pomocy płyną z dobroci serca i mają charakter nieodpłatny. – podkreślają założyciele grupy. – Najważniejsze jest dotarcie do osób, które rzeczywiście potrzebują pomocy w wyprowadzeniu czy opiece nad psem. Stąd grupa nie ma charakteru dyskusyjnego, lecz ogłoszeniowy. Pojawiają się też ważne treści edukacyjne. – dodają.

Na grupie pojawiają się posty z prośbą o pomoc także od mieszkańcy Zamościa. W naszym mieście brakuje jednak wolontariuszy. Dlatego administratorzy poprosili nas o nagłośnienie akcji. Jeśli chcesz pomóc wyprowadzić psa lub przejąć tymczasową opiekę nad zwierzęciem, dołącz do grupy: Pies w Koronie – grupa wsparcia

Pomocy udzielać mogą wyłącznie osoby pełnoletnie. Na grupie zamieszczono zasady, jak przygotować się do wyjścia z psem i jakie należy zachować środki ostrożności.

 

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments