Sześciu mężczyzn spotkało się przy sklepie, aby porozmawiać. Kolejne mandaty za łamania zakazu gromadzenia się

0
1181
GAIA

Policjanci z Wydziału Prewencji biłgorajskiej komendy ujawnili wczoraj kolejne osoby, które wbrew zakazowi gromadzenia się, spędzali wspólnie czas, popełniając wykroczenia. Apelujemy o przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa. Sytuacja związana z epidemią koronawirusa wymaga od każdego z nas odpowiedzialności i stosowania się do obowiązujących ograniczeń. Pamiętajmy, nie narażajmy życia swojego i innych osób.

Do interwencji doszło wczoraj około godziny 17:00. Policjanci z biłgorajskiej patrolówki dostali zgłoszenie, że grupa osób zrobiła sobie imprezę, a swoim zachowaniem zakłócają ład i porządek publiczny oraz spożywają alkohol. Policjanci potwierdzili zgłoszenie. Jak się okazało byli to mieszkańcy miasta i gminy Biłgoraj. Dwóch mężczyzn w wieku 36 i 41-lat oraz 28-letnia kobieta nie rozumieli powodu całej interwencji. Za nieprzestrzeganie ograniczeń w czasie epidemii, policjanci nałożyli na nich grzywnę w postaci mandatów karnych. Osoby skorzystały z prawa do odmowy przyjęcia mandatów. Ze swojego bezmyślnego zachowania teraz będą tłumaczyć się przed sądem.

Ponadto wczoraj w miejscowości Długi Kąt, gm. Józefów również doszło do naruszenia zakazu gromadzenia się osób. Sześciu mężczyzn w wieku 21, 29, 31, 56, 57 i 58-lat około 18:00 spotkało się przy sklepie, aby porozmawiać. Pięciu z nich zostało ukaranych mandatami, natomiast najmłodszy z nich będzie tłumaczył się przed sądem.

Z kolei około godz. 21:00 w miejscowości Józefów na parkingu przy rynku czterech mężczyzn w wieku 18, 19 i 24-lat również spotkało się w celach towarzyskich, za co zostali ukarani mandatami.

Policjanci apelują o przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa. Sytuacja związana z epidemią koronawirusa wymaga od każdego z nas odpowiedzialności i stosowania się do obowiązujących ograniczeń. Pamiętajmy, nie narażajmy życia swojego i innych osób.

A.P.

Źródło: KMP Biłgoraj
Fot. Policja Lubelska
- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments