Nowa piękna szosa w miejscowości Wysokie zachęca do testowania swoich aut. Czy się opłacało?

1
506

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, powyżej 50 km/h, w obszarze zabudowanym grozi mandat karny oraz utrata prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Niestety nie wszyscy respektują obowiązujące przepisy. W ostatnim czasie policjanci zamojskiej drogówki zatrzymali 3 takich kierowców. Rekordzista jechał z prędkością 130 km/h. Oprócz utraty prawa jazdy kierowcy ukarani zostali również mandatami karnymi. Policjanci apelują o rozwagę na drodze.

W ostatnich dniach policjanci z zamojskiego ruchu drogowego ujawnili 3 kierujących, którzy pomimo obowiązujących przepisów przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze w niedzielę w miejscowości Sitaniec zarejestrowali poczynania 30-letniego obywatela Ukrainy, który kierował pojazdem marki BMW. Przeprowadzony pomiar wykazał, że poruszał się on z prędkością 130 km/h. Tego samego dnia w m. Wysokie 27-letni kierowca BMW w terenie zabudowanym na liczniku miał 117 km/h. Natomiast dzień później w Jatutowie 39-latek z Zamościa kierując fiatem przekroczył dopuszczalną w obszarze zabudowanym prędkość o 63 km/h. Każdy z kierujących otrzymał mandat karny, policjanci zatrzymali im także prawo jazdy.

Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Przypominamy, że kierowca, który w terenie zabudowanym będzie poruszał się z prędkością powyżej 100 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Okres ten może zostać przedłużony do 6 miesięcy, jeśli w dalszym ciągu będzie kierował pojazdem. Jeśli w przedłużonym okresie kierowca ponownie siądzie za kierownicę wówczas starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

D.K-B.

Źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułSzumowski: w tym tygodniu rozdysponujemy 20 mln maseczek
Następny artykułZmarło 18 kolejnych osób zakażonych koronawirusem.
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
xxx

Ukraincowi też odebrano praw jazdy ????