Podczas prac na posesji wykopał granat

0
359
KMP Zamość

 

Mieszkaniec gm. Miączyn podczas prac na posesji wykopał granat. Powiadomieni o znalezisku policjanci zabezpieczyli teren, natomiast neutralizacją zagrożenia zajęli się żołnierze z patrolu saperskiego.

O nietypowym znalezisku dyżurny zamojskiej policji został powiadomiony w czwartek, 2 kwietnia. Mieszkaniec gminy Miączyn podczas wyrównywania terenu wokół posesji wykopał granat ręczny f1. Natychmiast przerwał prace i powiadomił policjantów. Niewybuch pochodzące prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej oraz teren wokół niego zabezpieczyli miejscowi policjanci. Zadbali, aby nikt z osób nieuprawnionych zaciekawionych nietypowym znaleziskiem nie zbliżał się do niebezpiecznego przedmiotu. Na miejsce skierowano również patrol saperski z jednostki wojskowej w Chełmie, który zajął się neutralizacją niewybuchów.

Pamiętajmy, że niewybuchy lub niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Dlatego też nie wolno ich przenosić, dotykać, czy też rozbrajać. O nietypowym znalezisku należy natychmiast powiadomić Policję a miejsce odnalezienia niewybuchu zabezpieczyć przed dostępem do niego osób postronnych, nieświadomych zagrożenia. Pamiętajmy, że nawet stare, zardzewiałe, zalegające w ziemi pozostałości po wojnie mogą być bardzo niebezpieczne.

źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułKomputery dla uczniów. Zamość złożył wniosek
Następny artykuł6 nowych przypadków koronawirusa na Lubelszczyźnie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments