Nietrzeźwa 27-latka z kolegami złamała ograniczenia związane z epidemią

3
4658
Fot. policja

27-latka wspólnie z dwoma kolegami pojechała do sklepu po alkohol, siadła za kierownicę hondy mając w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Cała trójka złamała również wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa SARS-Co-2 ograniczenia, co spotkało się ze zdecydowaną reakcją policjantów, którzy za złamanie przepisów ukarali ich mandatami karnymi.

Dzielnicowi z zamojskiej komendy wczoraj na ul. Śląskiej w okolicach sklepu spożywczego zauważyli trzy osoby, które w bardzo bliskiej odległości od siebie szli do znajdującego się na parkingu samochodu. Odległość, która ich dzieliła była zdecydowanie mniejsza niż obowiązujący aktualnie nakaz zachowania, co najmniej 2-metrowej odległości miedzy pieszymi. Poza tym ich zachowanie wzbudziło podejrzenie policjantów. Przypuszczali, że mogą znajdować się pod działaniem alkoholu. Kiedy mundurowi zauważyli, że cała trójka wsiada do zaparkowanej w niedalekiej odległości hondy i odjeżdża postanowili zareagować.

Pojazd zatrzymali do kontroli drogowej. Za kierownicą hondy siedziała 27-letnia mieszkanka Zamościa, policyjna intuicja ich nie zawiodła – badanie wykazało w organizmie młodej kobiety ponad 1,5 promila alkoholu.

Teraz 27-latka odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. W czasie kontroli nie posiadała również przy sobie wymaganego prawa jazdy. Jednak jazda w stanie nietrzeźwości oraz brak uprawnień to nie jedyne jej przewinienia. 27-latka wspólnie z kolegami w wieku 35 i 37-lat nie stosowała się również do aktualnych obostrzeń wprowadzonych dla bezpieczeństwa nas wszystkich. Wyszli z domu nie po to, aby zaspokoić niezbędne do codziennego życia potrzeby, ale po to, aby kupić alkohol i na dodatek we troje przemieszczali się bez zachowania obowiązującej, co najmniej 2-metrowej odległości od siebie. Mundurowym arogancko tłumaczyli, że mają prawo przemieszczać się do sklepu po piwo, kiedy chcą i z kim chcą, a policjantom nic do tego. I tu się mylili, ponieważ w sytuacji panującej w kraju pandemii koronawirusa policjanci dla bezpieczeństwa nas wszystkich zdecydowanie reagują na brak zdyscyplinowania i nieprzestrzeganie obowiązujących ograniczeń i zakazów. Za nieodpowiedzialne i niezgodne z przepisami zachowanie otrzymali mandaty karne.

Po raz kolejny apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń z uwagi na epidemię koronawirusa SARS-Co-2. Mając na względzie bezpieczeństwo swoje, bliskich i innych osób warto zostać w domach. Policjanci kontrolują przestrzeganie zapisów Rozporządzenia Ministra Zdrowia, które wprost zakazuje przemieszczania się osób, z wyjątkiem ściśle określonych sytuacji związanych z zaspakajaniem spraw niezbędnych do codziennego życia. Za rażące nieprzestrzeganie przepisów trzeba liczyć się z konsekwencjami prawnymi i finansowymi. Respektujmy zakazy i ograniczenia oraz zalecenia służb chodzi przecież o zdrowie nas wszystkich.

D.K-B.

Źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułZamojscy strażacy wyposażeni w maseczki. Otrzymali je od lokalnych przedsiębiorców
Następny artykułWHO rozważa zalecenie noszenia masek w miejscach publicznych
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Cindy

Głupich nie sieją, sami się rodzą.

Michał

Selekcja naturalna już jest . Dobre zioło z dwoma królikami gania.

Maciek

Na niektóre osiedla przyjeżdżają w 6-8 osób, wysypują się z jednej kabaryny a na pytanie ‘dlaczego nie posiadają masek i rękawiczek’ odpowiadają ,że ‘my nie musimy’ . Nie usprawiedliwiam w żaden sposób prowadzenia pod wpływem alkoholu ani postępowania jak ludzie wymienieni w tym artykule bo to po prostu debile, ale niektórzy ludzie którzy rzekomo pilnują naszego bezpieczeństwa i którzy powinni dawać przykład też zachowują się poniżej wszelkiej krytyki