Śmierć pacjenta z COVID-19 w szpitalu w Biłgoraju. Nowy przypadek koronawirusa na Zamojszczyźnie

1
3425
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

“Na terenie województwa lubelskiego mamy trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych” – podały dziś tuż po godz. 20.00 służby prasowe wojewody lubelskiego. Jeden z przypadków zakażenia dotyczy osoby z powiatu zamojskiego. Zmarł też pacjent ze szpitala w Biłgoraju.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą:

– mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu zamojskiego w stanie ciężkim, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,

– mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu chełmskiego w stanie dobrym, który miał  styczność z przypadkiem potwierdzonym,

– kobiety w wieku powyżej 61 lat z powiatu chełmskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Rzecznik prasowy wojewody lubelskiego, Agnieszka Strzępka poinformowała także, że w dn. 30 marca 2020 r. w szpitalu w Biłgoraju zmarł 60-letni pacjent z infekcją COVID-19 w przebiegu niewydolności wielonarządowej. Pacjent został przyjęty do szpitala w stanie ciężkim.

“Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie nie jest upoważniony do udzielania innych, szczegółowych informacji o śp. Pacjencie.” – zaznaczyła rzeczniczka wojewody.

Na dzień 30 marca 2020 r., na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 114 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 4 osoby zmarłe.

5 ofiar śmiertelnych w kraju

Ministerstwo Zdrowia po godz. 20.00 poinformowało o 71 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w całym kraju. Łączna liczba zarażonych wynosi obecnie 2055.

Potwierdzone przypadki dotyczą, poza trzema osobami w województwie lubelskim: 26 osób z woj. mazowieckiego, 17 osób z woj. wielkopolskiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. opolskiego oraz 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.

Do 31 wzrósł też bilans śmiertelnych ofiar koronawirusa. Poza 60-latkiem w Biłgoraju, zmarli także: 71-letni mężczyzna, 87-letnia kobieta i 73-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, wszyscy z chorobami współistniejącymi oraz 73-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, która była w stanie ciężkim i miała choroby współistniejące.

Poprzedni artykułKoronawirus na Lubelszczyźnie. [AKTUALNE DANE – 30 marca 2020r.]
Następny artykuł7 mężczyzn zakażonych koronawirusem w naszym województwie. Zostań w domu
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bob

. 30 marca 2020 r. w szpitalu w Biłgoraju zmarł 60-letni pacjent z infekcją COVID-19 w przebiegu niewydolności wielonarządowej. Pacjent został przyjęty do szpitala w stanie ciężkim…..
Są świadkowie na to że człowiek wchodził do karetki o własnych siłach… Po 2 dniach pobytu w szpitalu zgon.