Policjanci wspólnie z innymi służbami patrolowali miejsca rekreacyjne w naszym regionie

1
382
Fot. KMP Zamość

Skuteczność w walce z epidemią zależy od naszego odpowiedzialnego podejścia do wprowadzonych ograniczeń. Policjanci w miniony weekend monitorowali miejsca wykorzystywane do celów rekreacyjnych. W Nieliszu policyjne działania wspierali ratownicy WOPR, natomiast w Zwierzyńcu leśnicy z RPN.

W miniony weekend policjanci z zamojskiej komendy w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich monitorowali miejsca, w których zwyczajowo mieszkańcy spacerują i odpoczywają na świeżym powietrzu. Sprawdzali, czy przestrzegane są obowiązujące ograniczenia, czy mieszkańcy współpracują ze służbami, aby zminimalizować rozprzestrzenianie się koronawirusa.

W Nieliszu działania miejscowych policjantów wspierali ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wspólnie patrolowali okolice nieliskiego zalewu, również z tafli zalewu sprawdzając, czy przestrzegane są ograniczenia w przemieszaniu się spowodowane panującą w naszym kraju epidemią. Natomiast w Zwierzyńcu miejscowych policjantów wspierali funkcjonariusze Straży Leśnej z Roztoczańskiego Parku Narodowego. Patrolując atrakcyjną turystycznie miejscowość oraz jej okolice sprawdzali, czy nie dochodzi do grupowania się osób, które zdecydowały się skorzystać z cieplej pogody i towarzysko spotkać się ze znajomymi nie zważając na bezpieczeństwo swoje, sowich rodzin i innych osób.  

Jak informuje Dorota Krukowska – Bubiło, rzecznik prasowy zamojskiej policji – zdecydowana większość mieszkańców naszego powiatu wykazała się dużą odpowiedzialnością za siebie, swoich bliskich i innych ludzi. Przestrzegała wprowadzonych obostrzeń w przemieszczaniu się i unikała miejsc, gdzie może napotkać większą grupę osób.  Niestety zdarzały się też nieliczne osoby, które naraziły siebie i innych na ryzyko zakażenia. Za nieprzestrzeganie przepisów wprowadzonych w związku z epidemią musiały liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Policja przypomina, że poza celami bytowymi, zdrowotnymi i zawodowymi nie powinniśmy się przemieszczać. Powinniśmy zostać w domu i wychodzić tylko wówczas, jeśli jest to konieczne, aby załatwić niezbędne codzienne potrzeby – kupić jedzenie, leki, czy w celu opieki nad bliskimi. Ważny jest również wprowadzony maksymalnie dwuosobowy limit osób przemieszczających się (z wyłączeniem rodzin). Policjanci apelują o rozsądek i odpowiedzialne zachowanie oraz stosowanie się do ograniczeń.

źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułZalety inteligentnych systemów oświetleniowych
Następny artykułBadania tysięcy próbek potwierdzają, że psy i koty nie przenoszą koronawirusa
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Valgodesco

Niech policja przypilnuje te odrażające pijaczyny podsklepowe, zwłaszcza w miejscowości w której wystąpiły pierwsze przypadki zakażeń w powiecie zamojskim. Tam w sklepie i otoczeniu nie obowiązują żadne zasady. Tłoczą się przy kasie, rekawiczek nie używają ani klienci ani sprzedawcy, płyn dezynfekcyjny to abstrakcja, pod sklepem piją, smarkają, sikają i witają się zdrowi z chorymi i następnymi zdrowymi. Mają już tsm trzeci przypadek, a za chwilę będą mieli trzydzieści, a potem trzysta, jeżeli nikt z tym nic nie zrobi…