WAŻNE! Sanepid poszukuje uczestników nabożeństw i spowiedzi

7
11211
GAIA

Dziś rano Diecezja Zamojsko –  Lubaczowska poinformowała, że u 42-letniego wikariusza parafii w Łabuniach koło Zamościa potwierdzono zakażenie koronawirusem. Duchowny do szpitala trafił 24 marca. Jego stan jest dość poważy.

Proboszcz tej parafii oraz inni księża i świeccy, z którymi zarażony ksiądz miał ostatnio kontakt, zostali poddani kwarantannie.

W związku z narażeniem na zakażenie koronawirusem uczestników nabożeństw, Państwowy Inspektor Sanitarny w Zamościu zwraca się z prośbą do osób, które w dniach 13 – 17 marca uczestniczyły w niektórych nabożeństwach w Parafii w Łabuniach, w dniach 13 i 15 marca uczestniczyły w niektórych nabożeństwach kościele filialnym w Majdanie Ruszowskim oraz 14 marca uczestniczyły w spowiedzi w Parafii w Żdanowie, o pilny kontakt telefoniczny z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Zamościu.

Szczegółowe miejsca, daty i godziny nabożeństw z udziałem chorego księdza oraz numery telefonów, pod które ich uczestnicy powinni zadzwonić, znajdziecie w Komunikacie Państwowego Inspektora Sanitarnego w Zamościu, który publikujemy poniżej.

90639756 3773552946018136 3824173240373215232 o WAŻNE! Sanepid poszukuje uczestników nabożeństw i spowiedzi

- reklama-
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Monika

Od momentu kiedy pojawił się w Polsce koronawirus powinny być zakazane msze a tu proszę nie rozumieją.

Maciej
Reply to  Monika

I zakupy. W końcu w sklepach jest więcej ludzi niż w kościele. I zamknąć komunikację miejską. I wszystkie firmy, w których ptacują więcej niż 2 osoby…

Kdhys
Reply to  Maciej

Mówimy o rzeczach niezbędnych do życia, a zakupy są jednak niezbędne. Tak samo praca. No chyba, że chcesz zdechnąć z głodu. Niemniej jednak do tej pory raczej nie słychać o kasjerce która by zaraziła kilkanaście osób. Nie szukają osób które robiły zakupy w biedronkach w konkretnych dniach…

Andrzej
Reply to  Kdhys

Nie. Nie są. Zakupy można zamówić na zapas przez internet. Bez świeżego pieczywa można się obejść przez okres kwarantanny.

Justa
Reply to  Monika

To nie Msze powinny być zakazane, tylko ludzie którzy wracali z zagranicy, bądź mieli styczność z taki osobami nie powinni wychodzić z domu. Chodzi o odpowiedzialność jednych za drugich. Jeśli ludzie odłącza się od Prawdziwego Źródła Życia to jak sami sobie poradzą? To ludzie są bezmyślni…

Czytelnik

Jesli chodzi o Msze to skutecznie koscioły zostały pozbawione wiernych…natomiast jeśli chodzi o sklepy..markety i inne tam noe ma ograniczeń ludzi jest w brud….

Bodzio lodzio

Tak sklepy spozywcze i apteki moze sa niezbedne ale sklepy typu castorama nie sa niezbede do zycia ale ludzie mysla sobie ze dostali wolne bo tak ich szefom sie chcialo zeby sobie remonty w domach porobili to sie myla…