Publikujemy mapę aktualnej sytuacji epidemiologicznej w naszym regionie

0
23190
Informujemy, iż na stronie internetowej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie znajduje się mapa aktualnej sytuacji epidemiologicznej na terenie województwa lubelskiego.
Wszystkich Państwa zainteresowanych danymi, prosimy o zapoznawanie się już bezpośrednio z mapą.
Poniżej publikujemy aktualna sytuacje na ternie województwa lubelskiego, stan na godzinę 14.30
mapa Publikujemy mapę aktualnej sytuacji epidemiologicznej w naszym regionie

 

 

Na godzinę 9.00 mamy 34 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. – poinforowało w czwartek (26.03) rano Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. lubelskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego, podkarpackiego i zachodniopomorskiego.

Resort zdrowia poinformował także, że w szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące. Natomiast w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19. Dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk osób zmarłych z powodu COVID-19.

Na terenie województwa lubelskiego mamy dziewięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Jak informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego – potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą:

– kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu chełmskiego w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym;

– kobiety w przedziale wieku 41-60 lat chełmskiego w stanie średnim, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym;

– kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu kraśnickiego w stanie średnim, która wróciła z kraju o dużej transmisji wirusa,

– mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu biłgorajskiego, źródło zakażenia jest ustalane,

– mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu świdnickiego w stanie średnim, źródło zakażenia jest ustalane,

– mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu lubelskiego, źródło zakażenia jest ustalane,

– mężczyzny w przedziale wieku 0-20 lat z powiatu lubelskiego, w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,

– mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu lubelskiego, w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,

– mężczyzny w przedziale wieku 21-40 z powiatu lubelskiego w stanie dobrym, źródło zakażenia jest ustalane.

Na dzień 26 marca 2020 r., na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 69 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych; 2 osoby zmarłe.

Aktualnie, na terenie województwa lubelskiego, 30 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 5371 osób poddano kwarantannie, a 5469 osób znajduje się pod czynnym nadzorem służb sanitarnych.

W całej Polsce łączna liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi 1085 z czego 15 osób zmarło.

 

 

Poprzedni artykułZamość: 27- latek zamiast siedzieć w kwarantannie, poszedł odwiedzić znajomą
Następny artykułPomyliła gaz z hamulcem
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments