4 nowe przypadki koronawirusa na Lubelszczyźnie. W kraju zmarły kolejne dwie osoby.

0
1287

Mamy 26 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. – Poinformowało w środę rano Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. małopolskiego.

Na terenie województwa lubelskiego mamy cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Jak poinformowała nas Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy Wojewosy Lubelskiego – potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą:

– kobiety, w przedziale wieku 41-60 z powiatu łukowskiego, w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,

– mężczyzny, w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu łukowskiego, w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,

– kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu lubelskiego, w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,

– mężczyzny powyżej 61 lat z powiatu chełmskiego, w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Na dzień 25 marca 2020 r., na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 58 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych; 2 osoby zmarłe.

Aktualnie, na terenie województwa lubelskiego, 24 osoby są hospitalizowane z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 5019 osób poddano kwarantannie, a 5656 osób znajduje się pod czynnym nadzorem służb sanitarnych.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu we Wrocławiu zmarły dwie osoby – 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby towarzyszące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w całym kraju wynosi 927 osób z czego 12 zmarło.

Poprzedni artykułZmarł ks. kan. Aleksander Sieciechowicz, wieloletni proboszcz parafii w Łabuniach
Następny artykułPędził na złamanie karku w terenie zabudowanym
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments