Zamość: Rusza przebudowa ulicy. Utrudnienia dla kierowców!

0
812

Rozpoczyna się II etap przebudowy ul. J. Kilińskiego w Zamościu. Przebudowa obejmuje odcinek ulicy od Urzędu Skarbowego do skrzyżowania z ul. 11 Listopada.

Wykonawca zadania, firma „Sadex” z Sitna, wykona m.in. ścieżki rowerowe, przebuduje jezdnię, zatoki autobusowe i postojowe na ul. Kilińskiego. Zakończenie prac przewidziano na koniec sierpnia 2020 r. Kierowców przepraszamy za utrudnienia, prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do oznakowania terenu robót oraz poleceń osób kierujących ruchem.

Wartość zadania, zgodnie ze złożoną ofertą, wynosi ok. 1,5 mln zł. Miasto wystąpiło z wnioskiem o dofinansowanie inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych.

Rozpoczynające się właśnie zadanie to kontynuacja prac, jakie zrealizowano w ubiegłym roku. W I etapie na odcinku ok. 400 m od skrzyżowania z ul. Legionów do wysokości Urzędu Skarbowego w Zamościu wykonano nową nawierzchnię asfaltową wraz z obustronnymi ścieżkami pieszo- rowerowymi. Pojawił się środkowy, czerwony pas przeznaczony do oczekiwania na skręt w lewo. Rozbudowano sieć kanalizacji deszczowej i wykonano 22 wpusty uliczne, dzięki czemu udało się zlikwidować dwa największe zastoiska wody, które po każdym większym deszczu pojawiały się na ul. Kilińskiego (przy siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i OHP).

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments