Zamość: Straż Miejska ostrzega mieszkańców przez megafon

0
1081

„W związku z ogłoszonym w Polsce stanem epidemii koronawirusa, prosimy o niegrupowanie się osób, aby zminimalizować ryzyko jego rozprzestrzeniania. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas zależy zdrowie i życie naszych najbliższych – rodziców, dziadków, dzieci, naszych przyjaciół i sąsiadów. […]. Liczymy na Waszą odpowiedzialność i rozsądek, nie tylko dzisiaj i jutro, ale także przez cały czas trwania epidemii”- to treść komunikatu, jaki od dziś (23.03.) można usłyszeć z głośników radiowozu zamojskiej Straży Miejskiej. Jeśli patrol zauważy skupiska ludzi, wezwie do rozejścia się.

Strażnicy przez megafon przypominają mieszkańcom, że nie powinni opuszczać swoich domów, ponieważ mimo wielu apeli i próśb o pozostanie w miejscu zamieszkania, wciąż zbyt wiele osób gromadzi się w miejscach publicznych i lekceważy zagrożenie zarażenia się koronawirusem.

W Zamościu od ubiegłego tygodnia zamknięte są place zabaw, siłownie zewnętrzne i inne obiekty sportowo – rekreacyjne, a patrole Straży Miejskiej sprawdzają czy mieszkańcy nie łamią tego zakazu. Odwiedzają również miejsca, w których najchętniej przebywa młodzież.

źródło: UM Zamość

Poprzedni artykułPrezydent Wnuk: “Niestety, złe wiadomości. W weekend zanotowaliśmy dwa zachorowania w mieście”
Następny artykułKolejna osoba zakażona koronawirusem w woj. lubelskim. 8 nowych przypadków w kraju
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments