Prezydent Wnuk: “Podjąłem dziś decyzję o zamknięciu placów zabaw i boisk”

1
4642

Wczoraj informowaliśmy, że władze Gminy Zamość w związku z zagrożeniem epidemiologicznym w postaci koronawirusa SARS-COV-2, w trosce o zdrowie mieszkańców, podjęły decyzję o wprowadzeniu zakazu wstępu na zlokalizowane na terenie gminy obiekty rekreacyjne i sportowe. Na taki sam krok zdecydowało się dziś także Miasto Zamość.

– Obserwujemy, pewne rozprężenie zwłaszcza wśród młodzieży, która grupuje się na placach zabaw i boiskach. W związku z tym podjąłem decyzję, że zamykamy tego typu miejsca od dzisiaj. Ofoliujemy je specjalnymi taśmami, powiesimy informacje, a Straż Miejska będzie częściej patrolować te miejsca. – ogłosił dziś za pomocą transmisji video na Facebooku, Prezydent Wnuk.

Na nagraniu Prezydent Andrzej Wnuk powiadomił także, że w mieście nie odnotowano nowych zakażeń, a stan osób które przebywają na kwarantannie jest stabilny. Poinformował także o wprowadzonych od 20 marca ograniczeniach w kursowaniu komunikacji miejskiej oraz pomocy w postaci obiadów dla seniorów i osób najbardziej potrzebujących, organizowanej przez MCPR, Wojska Obrony Terytorialnej oraz pracowników Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego.

Prezydent zwrócił także uwagę na sytuację osób samotnych, które nie mogą liczyć na wsparcie najbliższych. Zaapelował do mieszkańców o otoczenie takich osób opieką. Poinformował też, że mogą one korzystać z telefonicznej pomocy psychologa, który dyżuruje w Ośrodku Interwencji Kryzysowej.

Wsparcie psychologiczne można uzyskać pod numerami tel.:

*84 6412125
*800101402

Na koniec Prezydent zaapelował o oddawanie krwi, której zapasy z każdym dniem kurczą się coraz bardziej.

Poniżej nagranie.

 

Poprzedni artykułUczennica zamojskiego “Plastyka” laureatką XVI Wojewódzkiego Konkursu Literackiego.
Następny artykułZ ostatniej chwili! Premier ogłasza stan epidemii. Szkoły zamknięte do Wielkanocy
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Igor

Zajmij się praca a nie propaganda