Prezydent Wnuk: „Podjąłem dziś decyzję o zamknięciu placów zabaw i boisk”

1
4628
GAIA

Wczoraj informowaliśmy, że władze Gminy Zamość w związku z zagrożeniem epidemiologicznym w postaci koronawirusa SARS-COV-2, w trosce o zdrowie mieszkańców, podjęły decyzję o wprowadzeniu zakazu wstępu na zlokalizowane na terenie gminy obiekty rekreacyjne i sportowe. Na taki sam krok zdecydowało się dziś także Miasto Zamość.

– Obserwujemy, pewne rozprężenie zwłaszcza wśród młodzieży, która grupuje się na placach zabaw i boiskach. W związku z tym podjąłem decyzję, że zamykamy tego typu miejsca od dzisiaj. Ofoliujemy je specjalnymi taśmami, powiesimy informacje, a Straż Miejska będzie częściej patrolować te miejsca. – ogłosił dziś za pomocą transmisji video na Facebooku, Prezydent Wnuk.

Na nagraniu Prezydent Andrzej Wnuk powiadomił także, że w mieście nie odnotowano nowych zakażeń, a stan osób które przebywają na kwarantannie jest stabilny. Poinformował także o wprowadzonych od 20 marca ograniczeniach w kursowaniu komunikacji miejskiej oraz pomocy w postaci obiadów dla seniorów i osób najbardziej potrzebujących, organizowanej przez MCPR, Wojska Obrony Terytorialnej oraz pracowników Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego.

Prezydent zwrócił także uwagę na sytuację osób samotnych, które nie mogą liczyć na wsparcie najbliższych. Zaapelował do mieszkańców o otoczenie takich osób opieką. Poinformował też, że mogą one korzystać z telefonicznej pomocy psychologa, który dyżuruje w Ośrodku Interwencji Kryzysowej.

Wsparcie psychologiczne można uzyskać pod numerami tel.:

*84 6412125
*800101402

Na koniec Prezydent zaapelował o oddawanie krwi, której zapasy z każdym dniem kurczą się coraz bardziej.

Poniżej nagranie.

 

- reklama-
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Igor

Zajmij się praca a nie propaganda