Zamość: Nowe pojemniki na bioodpady

3
1165
zdjęcie poglądowe/ fot. facebook PGK Sp. z o.o. w Zamościu
GAIA

Do końca marca Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zamościu będzie przekazywać mieszkańcom domów jednorodzinnych brązowe pojemniki przeznaczone na bioodpady, które zastąpią dotychczas dostarczane worki.

Możliwe jednak, że z przyczyn organizacyjnych (mających związek z obecną sytuacją epidemiologiczną), nie wszyscy mieszkańcy dostaną pojemniki w tym miesiącu.

Urząd Miasta przypomina mieszkańcom, że do brązowych pojemników powinny trafić tylko odpady ulegające biodegradacji tzw. BIOODPADY tj. odpadki warzywne i owocowe, skórki od warzyw i  owoców, resztki jedzenia pochodzenia TYLKO ROŚLINNEGOBEZ MIĘSA I KOŚCI, skoszona trawa i liście, drobne gałązki. PAMIĘTAJMY, ŻE BIOODPADY WYRZUCAMY BEZ OPAKOWAŃ, WORECZKÓW I FOLII.

źródło: UM Zamość

 

- reklama-
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Monika

Ciekawa jestem, czy w Gminie Zamość otrzymamy takie pojemniki. Na tą chwilę mamy kompostować odpady biodegradalne. Załóżmy, że mam kompostownik, bo mam. Tylko, że jest pełny i co mam dalej z nim robić?????

Tomasz
Reply to  Monika

Kompost można wykorzystywać do nawożenia roślin. Po co ma Pani płacić za nawozy, skoro może mieć Pani darmowy nawóz?? Wystarczy do odpadów zielonych wrzucać dżdżownice, które przyśpieszą rozkład resztek. Ja tak robię od kilku lat i nie mam z tym problemu

Ela
Reply to  Tomasz

Skąd te dżdżownice,bo rogówki mi się nie sprawdziły