Policjanci wspierają służby sanitarne w utrzymaniu kwarantanny na Lubelszczyźnie

0
442
fot. KWP w Lublinie

Policyjne załogi na Lubelszczyźnie ruszają do działań związanych ze wsparciem służb sanitarnych. Umundurowani funkcjonariusze sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się pod wskazanymi adresami. Przestrzegając zasad bezpieczeństwa, na wyposażeniu w razie potrzeby, mają również pakiety ochronne. Sprawdzamy, czy osoby objęte kwarantanną mogą potrzebować dodatkowej pomocy. Wszystkie te informacje przekazujemy dalej odpowiednim służbom.

 

W związku z działaniami podejmowanymi w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, służby sanitarne wspiera m.in. Policja.

Jednym z zadań funkcjonariuszy jest sprawdzenie, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się pod wskazanym adresem. Każdego dnia policjanci na Lubelszczyźnie otrzymują informacje dotyczące osób, podlegających kwarantannie domowej.  Umundurowani policjanci przynajmniej raz na dobę sprawdzają, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny oraz, czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje są na bieżąco przekazywane do służb sanitarnych i wojewodów.

Sprawdzenie takie odbywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, głównie telefonicznie za pomocą służbowego telefonu komórkowego, z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu – bez bezpośredniego kontaktu.

Dodatkowo na wyposażeniu każdego patrolu, znajdują się również środki ochrony sanitarnej, dedykowane do zadań związanych z koronawirusem, by w razie konieczności go użyć.

Policja przypomina, aby osoby objęte kwarantanną stosowały się do zaleceń służb sanitarnych. Apeluje też o wzajemne wsparcie, rozważne zachowania oraz spokój.

źródło: KWP w Lublinie

 

Poprzedni artykuł17 – latek ukradł auto dla zabawy.
Następny artykułWybuch butli z gazem w bloku mieszkalnym
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments