Zamość: Straż miejska i policja legitymują młodzież przebywająca poza domem

2
3397
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. archiwum NKZ

Policja i zamojska Straż Miejska wspólnie patrolują miasto. Funkcjonariusze sprawdzają miejsca publiczne, w których najchętniej przebywa młodzież.

W związku z epidemią koronawirusa, która zatacza w naszym kraju coraz szersze kręgi, premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o zamknięciu wszystkich uczelni, szkół, przedszkoli i żłobków. Minister Zdrowia zaapelował do ludzi młodych, aby w czasie wolnym pozostali w domach.

– To nie są ferie, to nie jest czas na zabawę. Postarajmy się być odpowiedzialni, bo od tego zależy życie wielu osób. Jeśli będziemy wychodzić z domu, bawić się na imprezach, to niestety ten wirus będzie się przenosił –  przestrzegał minister Szumowski.

Część młodzieży nie wzięła sobie do serca apeli, by w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną pozostać w domach. Młodzi ludzie urządzają sobie spotkania towarzyskie, spacerują po ulicach czy galeriach handlowych.

Aby temu zapobiec, w wielu miastach, w tym także w Zamościu, policja oraz straż miejska podjęły wspólne działania prewencyjne oraz edukacyjne.

Na zamojskie ulice dziś wyruszyły patrole złożone z funkcjonariuszy straży miejskiej i policji. Ich zadaniem jest patrolowanie miejsc, gdzie gromadzą się młodzi ludzie i uświadamianie ich o niebezpieczeństwie.

– Młodzi ludzie będą legitymowani w celu ustalenia powodów przebywania poza domem, gdzie w tym czasie powinni być i realizować obowiązek szkolny, zgodnie z zaleceniami MEN. Działania patroli są wspierane przez zespół Centrum Monitoringu Miejskiego. – informuje Marian Puszka, Komendant Straży Miejskiej w Zamościu.

 

 

 

Poprzedni artykułREGION: PKS odwołuje wszystkie kursy!
Następny artykułZ ostatniej chwili: Pierwszy przypadek podejrzenia zakażenia koronawirusem w Zamościu
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Robert

Zapuszkować Puszkę jak się boi

Krzyś

Krew mi zalewa jak czytam taki tekst. Gdzie te patrole są? Bo ja ich nie widze….. W szczególności w okolicach Peowiakow 84 albo za sklepami ….. Tam zycie plynie innym nurtem……