Męski Różaniec także w Zamościu. Mieszkańcy podchwycili pomysł

3
2906
Fot. Męski Różaniec w Warszawie (Radio Maryja)
Fot. Męski Różaniec w Warszawie (Radio Maryja)

Zamość dołączy do grona 25 miast, w których organizowany jest tzw. “Męski Różaniec”. W ramach inicjatywy mężczyźni w różnym wieku spotykają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca, by wspólnie odmówić Różaniec.

Modlitwa różańcowa poprzedzona jest Mszą św. i nabożeństwem pierwszosobotnim, po którym mężczyźni wychodzą na ulice odmawiać Różaniec. Mężczyźni znajdują w nim pomoc do walki ze złem, z samym sobą, z różnymi przeciwnościami. W grupie jest siła, więc modlą się wspólnie.

Pierwszy „Męski Różaniec” odbył się w Warszawie w kwietniu 2018 roku. Później pomysł podchwyciły także inne miasta, m.in.: Kraków, Szczecin, Warszawa, Łódź, Olsztyn, Rzeszów, Lublin, Poznań, Nowy Targ, Przemyśl, Opole, Świnoujście. W naszym województwie od niedawna Różaniec dla mężczyzn organizowany jest także w Chełmie. Poza Polską Męski Różaniec odbywa się w Wilnie i Chicago.

O inicjatywie tej pisaliśmy w czwartek [CZYTAJ TUTAJ]. Nasz post spotkał się z dużym zainteresowaniem. Entuzjaści tego pomysłu postanowili przenieść go na nasz zamojski grunt. Na Facebooku powstała grupa Męski Różaniec Zamość. Dowiadujemy się z niej, że I Męski Różaniec w Zamościu odbędzie się już w pierwszą sobotę kwietnia – 3.04.2020 r.

Weźmiecie udział?

 

 

Poprzedni artykułZnalazł czyjaś zgubę i przywłaszczył ją sobie. Teraz ma kłopoty
Następny artykuł92-letni kierowca wymusił pierwszeństwo
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej

na tą chorobę lekarstwa nicht nie wymyśli…. szkoda dorośli faceci.

Lelandtub

prosolution pills review https://www.monika-bauer.de/genotropin.html dandruff home remedy

Andrzej Uda

??????????????????????