Płatne parkowanie – mamy odpowiedź Rzecznika Samodzielnego Wojewódzkiego Szpitala im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu

3
3407

W związku z dziesiątkam pytań,  skierowanych do naszej redakcji po opublikowaniu informacji o planowanym uruchomieniu płatnego parkingu samochodowego szpitala “Papieskiego” https://www.kurierzamojski.pl/platy-parking-przy-szpitalu-papieskim-publikujemy-ceny/skierowaliśmy do Pana Rzecznika szpitala pytanie o powody wprowadzenia odpłatności za parkowanie, firmę którą będzie się zajmowała obsługa parkingu, datę uruchomienia parkingu płatnego, oraz o grupy zwolnione z obowiązku uiszczania opłat np. czy m.in. Honorowi Dawcy Krwi będą z tego obowiązku zwolnieni? Poniżej publikujemy odpowiedź

“Informujemy, iż w dniu 07.02.2020r. w wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu zawarł z firmą COMPETO sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie umowę dzierżawy, na mocy której w zamian za czynsz dzierżawny Szpital oddał część swojego terenu na prowadzenie płatnego parkingu samochodowego. 

Dzierżawca zobowiązał się do uruchomienia płatnego parkingu w terminie 3 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Obecnie w uzgodnieniu ze Szpitalem jest przygotowywany regulamin parkingu. Według wstępnych założeń pierwsze 20 minut parkowania ma być bezpłatne. Regulamin przewiduje także zwolnienia od konieczności uiszczania opłaty m.in. dla różnego rodzaju służb państwowych, jednakże trwają jeszcze uzgodnienia w tym zakresie. Ponadto umowa przewiduje, że pierwsza godzina parkowania to koszt 3 zł, druga godzina i kolejne to koszt 2 zł. 

Powstanie płatnego parkingu jest wynikiem wdrożenia w Szpitalu programu naprawczego, którego realizacja została zatwierdzona przez organ założycielski – Samorząd Województwa Lubelskiego. 

Miesięczny czynsz dzierżawny wynosi ok. 80.000 zł brutto. Środki pochodzące z czynszu dzierżawy zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby Szpitala, w tym przede wszystkim na jego działalność statutową, a więc udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej”

Samodzielny Wojewódzki Szpital im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu

img 6917 2 Płatne parkowanie - mamy odpowiedź Rzecznika Samodzielnego Wojewódzkiego Szpitala im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu img 6914 Płatne parkowanie - mamy odpowiedź Rzecznika Samodzielnego Wojewódzkiego Szpitala im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu img 6913 1 Płatne parkowanie - mamy odpowiedź Rzecznika Samodzielnego Wojewódzkiego Szpitala im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu img 6697 Płatne parkowanie - mamy odpowiedź Rzecznika Samodzielnego Wojewódzkiego Szpitala im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu

 

 

Poprzedni artykułZ ostatniej chwili. 4 nowe przypadki koronawirusa w Polsce
Następny artykułZ ostatniej chwili. Dwie osoby nie żyją. Trasa na Lublin zablokowana
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Parkingowy

Długo nie pociągną, wyrobić 80 tys. + koszty będzie im ciężko. Za to dookoła znów będzie problem z parkowaniem. Stawiam na kwartał i polecą z torbami. I znowu wszystko wróci do normy:)

ZASXX

Parkowanie pod lidlem, jazda

czlowieczek
Reply to  ZASXX

długo nie po parkujesz, tam wisi regulamin jak byk na wjeździe. Jeżeli będzie się im “zawalać” parking jak w lublinie było, to przyjadą lawety i się skończy.