Zamość: Policjanci szkolili pracowników ochrony galerii handlowej

0
1009
Fot. KMP Zamość

Policjanci z zamojskiej komendy szkolili pracowników ochrony galerii handlowej jak reagować w sytuacji zagrożenia życia ludzi znajdujących się w obiekcie. Mówili o zasadach współdziałania służb i podmiotów pozapolicyjnych, uczyli również metod obrony przed napastnikiem.

Dwudniowe szkolenie pracowników ochrony galerii handlowej rozpoczęło się od zajęć teoretycznych, w czasie, których sierż. szt. Łukasz Detko – instruktor taktyk i technik interwencji mówił o zasadach postępowania w sytuacji wystąpienia zagrożenia życia ludzi znajdujących się w galerii. Informował słuchaczy jak należy reagować, kiedy do gmachu wtargnie osoba z niebezpiecznym narzędziem, jak postępować w przypadku wystąpienia zagrożenia terrorystycznego, gdy w galerii zauważą budzący niepokój pakunek lub napastnik weźmie zakładników. Wspólnie omówili też zasady współdziałania służb i podmiotów pozapolicyjnych w przypadku wystąpienia zagrożenia.

Drugi dzień szkolenia, który odbył się w miniony czwartek poświęcony był zajęciom praktycznym. Pracownicy ochrony pod czujnym okiem sierż. szt. Łukasza Detko doskonalili metody skutecznej obrony przed atakiem agresywnego napastnika. Ćwiczyli chwyty, które pomogą obezwładnić agresora, również takiego, który wtargnął do obiektu z niebezpiecznym narzędziem i zagraża bezpieczeństwu osób znajdujących się w galerii. 

źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykuł„Eroica” z Namysłowiakami
Następny artykułSpacer z przewodnikiem po węgierskich śladach w Zamościu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments