Publikujemy wyniki Konkursu Plastycznego “Kocie i psie sprawy” – Zamość 2020.

0
507

Komunikat z posiedzenia komisji XI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego
„Kocie i psie sprawy” – Zamość 2020

Na konkurs organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury
im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu we współpracy z ZOO Market Zamość – Norbert Kowalski oraz Galerią „Staszica 13” w Zamościu wpłynęło 1129 prac plastycznych z 81 placówek województwa lubelskiego. 

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Pan Lech Sprawka – Wojewoda Lubelski.

Komisja w składzie:

  1. Jerzy Tyburski – artysta malarz, dyrektor Biura Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej – przewodniczący jury,
  2. Małgorzata Kulczyńska –„Galeria Staszica 13” w Zamościu – członek jury,

postanowiła przyznać nagrody, wyróżnienia oraz kwalifikacje do wystawy w następujących kategoriach:

Kategoria I –wychowankowie przedszkoli, uczniowie szkół podstawowych (klasy 1- 3)

Nagrody:

I nagroda – Anna Nieścioruk, lat 8, Szkoła Podstawowa Nr 8 w Zamościu, n-l Renata Kawka;

II nagroda – Julia Olinkiewicz, lat 8, Szkoła Podstawowa w Kaczórkach,
n-l Anna Adamowicz;

III nagroda – Paulina Czerepak, lat 7, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Zamościu,
n-l Anna Stabińska;

Wyróżnienia:

  • Eliza Wielowska, lat 8, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Zamościu, n-l Elżbieta Ciszewska;
  • Gabriela Pazur, lat 9, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Zamościu, n-l Elżbieta Karol;
  • Nicola Przednowek – Rzekęć, lat 6, Przedszkole Miejskie Nr 1 w Zamościu,
    n-l Anna Fałaga;
  • Emilia Mazurek, lat 9, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim,
    n-l Marta Pitura;
  • Błażej Zygmunt, lat 7, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Biłgoraju, n-l Joanna Solska;
  • Lena Stećko, lat 4, Przedszkole Miejskie Nr 10 w Zamościu, n-l K. Drozdowska,
    J. Hutnik, M. Kliszcz;
  • Wiktor Gułaś, lat 8, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 w Krasnymstawie,
    n-l Małgorzata Wróbel;
  • Liliana Czuk, lat 5, Przedszkole Miejskie Nr 6 w Zamościu, n-l M. Rusinek,
    A. Gawęda;
  • Zofia Szewczuk, lat 5, Przedszkole Miejskie nr 14 w Zamościu, n-l Monika Gil;
  • Magdalena Rajtak, lat 10, Zespół Szkół w Krasnobrodzie, n-l Danuta Pawelec;

Wyróżnienie kwalifikacją do wystawy:

  • Wiktoria Saranowska, lat 9, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Zamościu, n-l Elżbieta Karol;
  • Monika Dynowska, lat 8, Szkoła Podstawowa Nr 7 w Zamościu,
    n-l Agnieszka Wysocka;
  • Wiktoria Terejko, lat 8, Publiczna Szkoła Podstawowa w Malicach,
    n-l Aneta Kędzierawska;
  • Maria Kierczyńska, lat 6, Przedszkole Miejskie Nr 1 w Zamościu, n-l Anna Fałaga;
  • Natalia Siemko, lat 5, Przedszkole Miejskie Nr 1 w Zamościu, n-l Anna Fałaga;
  • Maja Mikuła, lat 9, Szkoła Podstawowa w Nieliszu, n-l Justyna Malinowska;
  • Jakub Kukiełka, lat 10, Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zamościu, n-l Joanna Wcisło;

Kategoria II – uczniowie szkół podstawowych (klasy 4-8)

Nagrody:

I nagroda – Patryk Giecko, lat 11, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Zamościu, n-l Iwona Zawiślak;

II nagroda – Helena Koszyk, lat 11, Szkoła Podstawowa w Izbicy, n-l Małgorzata Dudzińska;

III nagroda – Jakub Pawelec, lat 13, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim,
n-l Agnieszka Klimecka – Krawczyk;

Wyróżnienia:

  • Oliwia Słoboda, lat 12, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim,
    n-l Anna Kolenda;
  • Martyna Kanarek, lat 13, Szkoła Podstawowa w Nieliszu, n-l Justyna Malinowska;
  • Wiktoria Poninkiewicz, lat 12, Szkoła Podstawowa w Werbkowicach,
    n-l Zdzisława Tracz- Mardofel;
  • Julia Gnap, lat 12, Szkoła Podstawowa Nr 9 w Zamościu, n-l Iwona Oleszczuk – Tytoń;
  • Michał Martyniuk, lat 11, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hrubieszowie,
    n-l Aneta Franke;
  • Zuzanna Czernysz, lat 12, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hrubieszowie,
    n-l Aneta Derlak;
  • Julia Bajwoluk, lat 14, Publiczna Szkoła Podstawowa w Łaszczowie, n-l Jan Drążek;
  • Maura Więcek, lat 12, Szkoła Podstawowa w Komarowie – Osadzie,
    n-l Lidia Boguszewska – Więcek;

Wyróżnienie kwalifikacją do wystawy:

  • Mateusz Jóźwiak, lat 12, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hrubieszowie, n-l Aneta Franke;
  • Kamila Dziomaga, lat 13, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hrubieszowie,
    n-l Aneta Franke;
  • Nikola Krzyżanowska, lat 12, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Krasnymstawie,
    n-l Agnieszka Jasińska;
  • Maja Szuper, lat 14, Szkoła Podstawowa w Księżpolu, n-l Halina Barska;
  • Julia Kowal, lat 11, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Zamościu, n-l Iwona Zawiślak;

Kategoria III – wychowankowie placówek wychowania pozaszkolnego oraz Specjalnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych, a także innych ośrodków zajmujących się edukacją i wychowaniem dzieci z niepełnosprawnościami (bez limitu wiekowego) 

Nagrody:

I nagroda – Justyna Rzemieniuk, lat 18, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu,
n-l Małgorzata Magryta;

I nagroda – Barbara Szymańska, lat10, Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie, n-l Natalia Prokopiak – Latosińska;

II nagroda – Zuzanna Kamińska, lat 12, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu,
n-l Magdalena Cieplechowicz – Buczak;

II nagroda – Katarzyna Sudoł, lat 13, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju,
n-l Anna Świca;

III nagroda – Paulina Łapa, lat 11, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu,
n-l Małgorzata Magryta;

III nagroda – Alicja Kapera, lat 9, Młodzieżowy Dom Kultury we Włodawie,
n-l Anna Butryn;

 Wyróżnienia:

  • Angelika Lipska, lat 10, Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu, n-l Justyna Malinowska;
  • Julia Goździuk, lat 14, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, n-l Magdalena Majer;
  • Wiktoria Filipowicz, lat 9, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, n-l Irena Oręziak- Kupczak;
  • Jakub Pacyk, lat 11, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Zamościu,
    n-l Jolanta Michalczuk;
  • Oliwia Jakubowska, lat 9, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie,
    n-l Edyta Weremczuk;
  • Amelia Mendel, lat 11, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu,
    n-l Wioletta Brzozowska;
  • Julia Morylowska, lat 10, Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie,
    n-l Agnieszka Żuk – Słabek;
  • Alicja Jaroszyńska, lat 8, Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie,
    n-l Agnieszka Żuk – Słabek;
  • Karolina Szczygieł, lat 13, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie,
    n-l Edyta Weremczuk;
  • Antonina Abramiuk, lat 9, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie,
    n-l Edyta Weremczuk;
  • Marysia Powaga, lat 10, Młodzieżowy Dom Kultury we Włodawie, n-l Anna Butryn;
  • Magdalena Krawczuk, lat 11, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu,
    n-l Wioletta Brzozowska;

Wyróżnienie kwalifikacją do wystawy:

  • Monika Zakorczmenna, lat 12, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu,
    n-l Magdalena Majer;
  • Nikola Stefańska, lat 7, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, n-l Katarzyna Pleskaczyńska;
  • Aleksandra Żak, lat 15, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, n-l Anna Świca;
  • Emilia Buczak, lat 8, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu,
    n-l Magdalena Cieplechowicz – Buczak;
  • Katarzyna Ciurysek, lat 12, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu,
    n-l Magdalena Majer;
  • Edyta Bugała, lat 14, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, n-l Anna Świca;
  • Julia Gajewska, lat 12, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu,
    n-l Magdalena Cieplechowicz – Buczak;
  • Magdalena Jedruszko, lat 7, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, n-l Katarzyna Pleskaczyńska;
  • Julia Klimkiewicz, lat 12, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, n-l Magdalena Cieplechowicz – Buczak;
  • Zofia Sakowicz, lat 7, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu,
    n-l Magdalena Majer;
  • Oskar Danielak, lat 13, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu,
    n-l Magdalena Cieplechowicz – Buczak;
  • Jakub Kiecana, lat 8, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, n-l Katarzyna Pleskaczyńska;

Przyznano następujące nagrody specjalne:

Nagroda specjalna Dyrektora Biura Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej Pana Jerzego Tyburskiego

  • Lena Tchórzewska, lat 12, Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie,
    n-l Elżbieta Krzywicka;

Nagroda specjalna Pani Małgorzaty Kulczyńskiej – „Galeria Staszica 13” w Zamościu

  • Agata Sokołowska, lat 11, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Zamościu,
    n-l Jolanta Michalczuk;

Jury składa serdeczne podziękowanie dla wszystkich uczestników konkursu za pomysłowość  oraz umiejętne przedstawienie tematu i celów konkursu. Podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i  otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się  11 marca 2020 roku (tj. środa) o godz. 13:00,  w Galerii Sztuki Dziecka MDK  „Na Kamiennej” w Zamościu.

Serdecznie zapraszamy!

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments