Męski Różaniec w każda pierwszą sobotę miesiąca

13
2351

Pierwszy „Męski Różaniec” odbył się w Warszawie w kwietniu 2018 roku.

Mężczyźni znajdują w nim pomoc do walki ze złem, z samym sobą, z różnymi przeciwnościami. W grupie jest siła, więc modlą się wspólnie.

W Polsce już 25 miast włączyło się w Męski Różaniec. Spotkania mężczyzn w różnym wieku odbywają się raz w miesiącu w sobotę. Modlitwa różańcowa poprzedzona jest Mszą św. i nabożeństwem pierwszosobotnim, po którym mężczyźni wychodzą na ulice odmawiać Różaniec, by wynagrodzić Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy całego narodu, ale też by prosić Matkę Bożą o błogosławieństwo

Kraków, Szczecin, Warszawa, Łódź, Olsztyn, Rzeszów, Lublin, Poznań, Nowy Targ, Przemyśl, Opole, Świnoujście to m.in te miasta w których organizowany jest różaniec dla mężczyzn. Od niedawna także  Chełm w naszym województwie organizuje Męski Różaniec 

Poza Polską Męski Różaniec odbywa się w Wilnie i Chicago. Może wkrótce kiedyś w Zamościu?

Fot. Męski Różaniec w Warszawie (Radio Maryja)

 

Poprzedni artykułDKS Gaudium Zamość nagrodzony Certyfikatem Srebrnym
Następny artykułPodwyżki dla funkcjonariuszy
Subscribe
Powiadom o
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Goska

Ogłoszenia parafialne w kurierze?

Luki
Reply to  Goska

Tak Proszę Pani, gdyż Kurier nie ogranicza się się tak jak Tygodnik Zamojski do pisania informacji tylko antypolskich i antychrześcijańskich. Pozdrawiam

Vika
Reply to  Goska

Niedługo zobaczymy tu plan mszy na najbliższą niedzielę 🙂

Zbyszek
Reply to  Goska

A masz problem

RTEK

JPRD

Proponuję żeby te różańce odbywały się TYLKO i WYLACZNIE na terenie kościołów. Tych jest wystarczająca ilość by mężczyźni się tam pomieścili. Jeśli nie, to zorganizować im inne mszę. Nie powinni wychodzić w przestrzeń publiczna.

Tomasz Krywionek
Reply to  Anonimowo

Art. 53 Konstytucji, punkt 2. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie. Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują.

Admin
Reply to  Anonimowo

Rozumiem, że takie samo zdanie ma pan/pani o Marszu Szmat? Też nie powinni wchodzić w przestrzeń publiczną?

Adam
Reply to  Anonimowo

Jesteś takim tchorzem i boisz się czy co?

Zdzich
Reply to  Anonimowo

Powinni jako kontra dla zboków z lgbt

Link

Super informacja… Brawa dla redakcji. Piszcie o wszystkim zainteresowanych artykuł zaciekawi tych co nie interesuje nie przeczyta i doda jeszcze zbędny komentarz. Olać to róbcie swoje ?

Andrzej

Uważam że to bardzo dobra inicjatywa, szczególnie że LGBT bezczelnie wychodzi na ulicę, to Chrześcijanie też mogą pokazać publicznie swoją wiarę.

Olek

Doskonała inicjatywa . Oby jak najwięcej miast i miasteczek podjęło ja i oby jak najwięcej mężczyzn uczestniczyło w modlitwach różańcowych.